Trwa ładowanie...

Czerwona strefa w Warszawie. Nowe obostrzenia od soboty

Stało się. Od soboty 17 października Warszawa będzie w czerwonej strefie. Dla mieszkańców stolicy oznacza to szereg nowych obostrzeń. Na czele znajdą się m.in. ograniczenia w sklepach i komunikacji miejskiej, zdalne nauczanie i zakaz organizacji wesel.

Czerwona strefa w Warszawie. Nowe obostrzenia od sobotyŹródło: PAP
dd3ko1x
dd3ko1x

Czerwona strefa w Warszawie. To efekt drastycznie rosnącej liczby nowych przypadków korononawirusa. Warto jednak zaznaczyć, że Warszawa to niejedyne miasto wojewódzkie, które od soboty znajdzie się w czerwonej strefie. Oprócz stolicy Mazowsza są to również:

 • Bydgoszcz
 • Toruń
 • Lublin
 • Łódź
 • Kraków
 • Rzeszów
 • Białystok
 • Gdańsk
 • Kielce
 • Olsztyn
 • Poznań

Warszawa. Czerwona strefa oznacza nowe obostrzenia

Od soboty Warszawa musi spodziewać się znacznych utrudnień związanych z nowymi obostrzeniami. Jednym z bardziej dotkliwych ograniczeń będzie wprowadzenie limitu osób mogących równocześnie przebywać w sklepie. Zgodnie z nowymi obostrzeniami, od soboty zakupy będzie mogło robić maksymalnie 5 osób na każdą kasę. Przypominamy też, że w godzinach 10-12 nadal będą obowiązywały godziny dla seniorów. W tym czasie zakupy zrobią jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

Nowe obostrzenia odczują również przedstawiciele sektora gastronomicznego. Wszystkie lokale w czerwonej strefie, czyli również w Warszawie, mogą przyjmować klientów w godzinach 6-21. Po godzinie 21 możliwe będzie jedynie sprzedawanie posiłków na wynos.

Przekazy dnia. Marcin Horała pokazuje pusty blat biurka

Sytuacji w gastronomii nie poprawi również kolejny zakaz organizowania imprez rodzinnych. Nowe obostrzenia w czerwonej strefie przewidują zakaz organizowania wesel, komunii i innych dużych przyjęć.

dd3ko1x

Czerwona strefa w Warszawie. Zdalne nauczanie i limity w kościołach

Limity zostaną wprowadzone również w kościołach. W uroczystościach może uczestniczyć 1 wierny na 7m/2 powierzchni. Trudniej będzie również przemieszczać się komunikacją miejską. W strefie czerwonej w pojazdach może być zajętych maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc.

Powody do zmartwień mogą mieć też rodzice. Od nowego tygodnia do szkoły nie wrócą studenci i uczniowie szkół średnich. W tych placówkach zostanie wprowadzone zdalne nauczanie, które nie będzie dotyczyło jedynie zajęć praktycznych.

Strefa Czerwona w Warszawie. Siłownie ponownie zamknięte

"Mały lockdawn" zostanie wprowadzony w obszarze sportu. Kibice będą musieli wspierać swoje drużyny przed telewizorami, ponieważ wszystkie imprezy sportowe będą organizowane przy zamkniętych trybunach.

Ucierpią również osoby uprawiające sport. Oprócz obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas biegania, czy jazdy rowerem, nie uda się poćwiczyć na siłowni. Zgodnie z nowymi obostrzeniami siłownie w czerwonych strefach będą zamknięte. Ich los podzielą również baseny i aquaparki.

dd3ko1x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd3ko1x