Trwa ładowanie...
euro 2012

Czesi i Portugalczycy nie będą trenować na Narodowym!

Murawa na stadionie jest uszkodzona!

Share
Czesi i Portugalczycy nie będą trenować na Narodowym!
Źródło: Fot. Przemysław Jahr/wiki
d1sgy2v

Już wczoraj pojawiły się informacje, że Czesi i Portugalczycy, którzy w czwartek zmierzą się w Warszawie w meczu ćwierćfinałowym EURO 2012, nie będą trenować na Stadionie Narodowym. Planowano udostępnić im do ćwiczeń stadion Polonii mieszczący się przy ulicy Konwiktorskiej, ale żadna z drużyn nie była zainteresowana tym rozwiązaniem.

Czesi postanowili odbyć trening we Wrocławiu na stadionie miejskim, a Portugalczycy będą ćwiczyć w Opalenicy, w której mają swoją bazę wypadową na czas EURO. Reprezentacje obu krajów zdecydowały się na przełożenie lotów do stolicy na późne popołudnie.

Wszystkie problemy wzięły się z tego, że murawa na Stadionie Narodowym jest nieco sfatygowana. Już przed meczem Rosja-Grecja, UEFA zdecydowała, że* trawę porastającą boisko trzeba oszczędzać*.

Pojawiły się głosy, że nawierzchnia najbardziej ucierpiała podczas 10-dniowych przygotowań do ceremonii otwarcia Mistrzostw, podczas której na boisku pojawiło się między innymi kilkuset tancerzy.

Dzisiaj wieczorem będą prowadzone prace, które mają poprawić kondycje nadwątlonej murawy. Polegają one na naświetlaniu specjalnymi lampami jej najbardziej uszkodzonych fragmentów.

d1sgy2v

Podziel się opinią

Share
d1sgy2v
d1sgy2v