Trwa ładowanie...

Czy będzie problem z dostaniem się do lekarza? Sprawdzamy

Minister Arłukowicz ostrzega: "Jeśli lekarz nie otworzy gabinetu, straci pacjentów" [WIDEO]

Czy będzie problem z dostaniem się do lekarza? Sprawdzamy
d1gml2l
d1gml2l

Większość przychodni podstawowej opieki zdrowotnej na Mazowszu zdecydowała się przedłużyć umowy z NFZ. Tak wynika z listy, jaką znaleźć można stronie Mazowieckiego NFZ - www.nfz-warszawa.pl . Ponadto Piotr Kalinowski z zespołu prasowego mazowieckiego NFZ zapewnił, że w stolicy podpisano z lekarzami rodzinnymi wszystkie umowy na 2015 rok. Oznacza to, że w nowym roku pacjenci będą przyjmowani jak zwykle, a w Warszawie nie powinno być problemu z dostaniem się do lekarza.

Dodatkowe informacje o tym, które placówki zdecydowały się przedłużyć kontrakt, uzyskamy także pod numerem całodobowej infolinii - (22) 456 74 01. Przypadki nieudzielenia pomocy medycznej można zgłaszać na infolinię Rzecznika Praw Pacjenta - 0 800 190 590 lub numer 987 Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dla osób starszych, które nie mają dostępu do internetu, numery telefonów będą również podawane w lokalnej prasie i regionalnej telewizji na paskach, które pojawiają się na ekranie. Termin podpisywania umów z NFZ upłynął 31 grudnia, jednak wciąż napływają kolejne zgłoszenia.

W Polsce co piąty lekarz podstawowej opieki zdrowotnej nie podpisał kontraktu na leczenie w 2015 roku - informuje WP.pl. Największe problemy z dostaniem się do lekarza mogą mieć pacjenci między innymi w województwach: opolskim, lubuskim, warmińsko- mazurskim.

d1gml2l
d1gml2l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gml2l