Trwa ładowanie...

Czy policja da się lubić? Sprawdź sam!

Czy policja jest dobrze wyposażona? Okazuje się, że tak. Antyterrorystyczny robot, helikopter czy opancerzony samochód, to tylko niektóre ze sprzętów, którymi dysponują stołeczni funkcjonariusze

Share
Czy policja da się lubić? Sprawdź sam!
do24shd

Stary, zdezelowany sprzęt to już przeszłość! Kto nie wierzy, niech wybierze się na wystawę "Nowoczesna policja w obiektywie".

Celem wystawy jest przybliżenie ludziom, tych aspektów pracy policji, z których na co dzień nie zdają sobie sprawy. Zdjęcia prezentują różne maszyny, z których wszystkie są własnością policji. Na fotografiach zobaczyć można* poduszkowca, helikopter, opancerzony wóz czy antyterrorystycznego robota*. Ciekawym obiektem jest również armatka wodna czy samochód opancerzony „Dzik”. Wystawa wzbudza spore zainteresowanie, przybliża pracę policji.

Policja to jednak nie tylko ludzie i maszyny, stąd też na niektórych zdjęciach znalazły się zwierzęta - konie i psy służbowe.

do24shd

Część zdjęć, które obecnie można oglądać na wystawie znalazła się kalendarzach policyjnych z 2012 i 2013 roku. Ich autorem jest Michał Drabikowski, który realizował już wiele fotograficznych projektów.

Sesje zdjęciowe do kalendarzy realizowane były m.in. w Warszawie: na placu Zamkowym, w Parku Sowińskiego, pod Stadionem Narodowym, na warszawskich mostach - Świętokrzyskim i Poniatowskiego, a także w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, na trasie S8, oraz pod stadionami w Gdańsku i we Wrocławiu.

Wystawę „Nowoczesna Policja w obiektywie” oglądać można na ogrodzeniu Komendy Głównej Policji w Warszawie przy ulicy Puławskiej 148/150 [MAPA]

do24shd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do24shd
do24shd