Trwa ładowanie...

Czy stolica może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami?

Miejska ankieta dla zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w administracji

Czy stolica może pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami?
d3p6rm2
d3p6rm2

Badanie adresowane jest przede wszystkim do pracowników instytucji publicznych, przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców zainteresowanych problematyką unowocześniania administracji.

Dzięki tej inicjatywie Urząd Miasta st. Warszawy zdobędzie informację o tym, jjakie są mocne strony i potencjał rozwojowy urzędu, gdzie są braki i na czym należy się skoncentrować najpierw, chcąc podnieść jakość usług publicznych, zwiększyć ich efektywność kosztową (zrobić lepiej za mniej pieniędzy), stworzyć bardziej przyjazną i nowoczesną administrację.

Ankieta jest częścią międzynarodowego projektu pn. „CCIC - Complex Challenges, Innovative Cities”, w którym Warszawa uczestniczy od stycznia 2012 r. Celem podjętych działań jest wspieranie regionalnej polityki innowacyjności poprzez zwiększanie poziomu innowacji w sektorze publicznym oraz pogłębianie współpracy władz lokalnych, regionalnych oraz innych podmiotów. Partnerzy projektu – 14 instytucji administracji publicznej z 10 państw członkowskich UE – podczas 3 lat współpracy skoncentrują się na procesie wdrażania innowacji oraz na transferze dobrych praktyk dot. innowacji w sektorze publicznym. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG IVC.

d3p6rm2

Wyniki badania przeprowadzonego w jednakowej formie przez wszystkie instytucje partnerskie CCIC na prośbę jego uczestników mogą zostać udostępnione, aby je uzyskać prosimy o skontaktowanie się z koordynatorem projektu: k.iwinska@um.warszawa.pl .

Obecnie konsorcjum projektowe jest na etapie prowadzenia diagnozy problemu innowacji sektora publicznego wśród instytucji publicznych, prywatnych i III sektora, zainteresowanych tematyką innowacyjności (w formie kwestionariusza online oraz wywiadów pogłębionych). Jej rezultaty będą dla m. st. Warszawy i pozostałych partnerów cennym drogowskazem w kształtowaniu działań na rzecz zwiększenia innowacyjności zarówno wewnątrz instytucji jak i w otoczeniu lokalnym i regionalnym.

Głosowanie potrwa do 15 listopada. Wyniki badania poznamy na początku 2013 r.

d3p6rm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p6rm2