Trwa ładowanie...
d3bxdum

Czy w stolicy stanie łuk triumfalny? Ratusz: "zabieramy się do pracy"

- Brak w stolicy pomnika Bitwy Warszawskiej jest dla mnie, starego warszawiaka sprzed wojny, rzeczą wstydliwą - mówi satyryk Jan Pietrzak.
Share
Czy w stolicy stanie łuk triumfalny? Ratusz: "zabieramy się do pracy"
d3bxdum

Władze miasta wróciły do rozmów z pomysłodawcami efektownego monumentu. Miałby być gotowy w 2020 roku – informuje "Rzeczpospolita".

- Brak w stolicy pomnika Bitwy Warszawskiej jest dla mnie, starego warszawiaka sprzed wojny, rzeczą wstydliwą - mówi satyryk Jan Pietrzak. Jest on założycielem Fundacji Towarzystwo Patriotyczne, które zabiega o budowę łuku triumfalnego upamiętniającego bitwę z 1920r.

W środę wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski spotkał się w tej sprawie z Pietrzakiem i przedstawicielami innych środowisk zainteresowanych wzniesieniem monumentu, m.in. Rodowym Stowarzyszeniem Rodziewiczów i Fundacją Patriotyczną Serenissima.

d3bxdum

- Zabieramy się do pracy. Przygotujemy listę potencjalnych lokalizacji, które będziemy mogli przedstawić na kolejnym spotkaniu - powiedziała Agnieszka Kłąb z ratusza. Co do tego, gdzie mógłby stanąć monument, nie są bowiem zgodni jego zwolennicy.

Jana Pietrzak uważa, że najlepszym pomysłem byłaby budowa łuku łączącego dwa brzegi Wisły. - Podobny stoi już w amerykańskim Saint Louis - podaje "Rz".

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

d3bxdum

Przeczytajcie również: Prezydent stolicy: "To próba zamknięcia ust mieszkańcom". Rada Warszawy odwoła się do WSA

d3bxdum

Podziel się opinią

Share
d3bxdum
d3bxdum