Trwa ładowanie...

Czy Warszawa doczeka się nowoczesnej hali widowiskowo - sportowej?

Spółka PL2012+ potwierdza.

Czy Warszawa doczeka się nowoczesnej hali widowiskowo - sportowej?
d3oplnh
d3oplnh

Zarządzająca* Stadionem Narodowym spółka PL2012+ pozytywnie opiniuje pomysł wybudowania w Warszawie hali widowiskowo - sportowej. Miałaby ona powstać w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Stadionu Narodowego. - Od dawna przygotowujemy się do tego projektu , jednak na razie możemy mówić jedynie o planach budowy, gdyż na tym etapie zajmujemy się poszukiwaniem doradcy, który pomógłby nam przygotować się do tego wielkiego przedsięwzięcia - mówi WawaLove.pl rzecznik spółki Monika Borzdyńska.*

Zarząd PGE Stadionu Narodowego pragnie kontynuować pierwotne plany powstania hali, które przez ostatnie lata zostały zaniechane. W najbliższym tygodniu władze miasta planują spotkać się z zarządcami największego stadionu w Warszawie, by prowadzić rozmowy na temat ewentualnej budowy. - Mamy bardzo ambitne plany związane z powstaniem tego obiektu - komentuje rzecznik PL2012+. - Spotykamy się w przyszłym tygodniu z Jakubem Oparą (Prezes spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym) i zastanowimy się jak pomóc w budowie tej hali - powiedział wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski na sesji Rady Miasta.

Plan budowy hali zainicjowano wiele lat temu, kiedy przygotowywano się do prac przy PGE Stadionie Narodowym . Niestety z różnych powodów nie doczekał się on finalizacji. Głównym problemem był zbyt wielki koszt inwestycji, a także obawa przed tym, że okolice stadionu są terenami zalewowymi, w granicach zasięgu tzw. "wody tysiącletniej". Jednakże w ostatnich dniach sytuacja uległa zmianie. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację Prawa Wodnego. Na mocy tego dokumentu hala widowiskowo - sportowa ma szansę powstać, bowiem zniesiono obligatoryjność uwzględniania map powodziowych w planach zagospodarowania przestrzeni. Zatem nie ma juz konieczności zmiany pierwotnego projektu wykorzystania okolic PGE Narodowego. Co więcej, w ubiegłorocznym projekcie zagospodarowania terenów wokół Narodowego uwzględniono halę. Powrócono zatem do pierwotnego pomysłu i doprecyzowano główne założenia.

Obiekt maksymalnie może mieć wysokość 35 metrów, a jej pojemność wynosiłaby przeszło 20 tysięcy miejsc. Inwestycja miałaby powstać na terenie dzisiejszego parkingu, znajdującego się przy stacji PKP Stadion.

d3oplnh

Obecnie Warszawa posiada 2 hale widowiskowo - sportowe. Torwar i Ursynów Arenę. Obie jednak są obiektami relatywnie małymi, nie przekraczającymi 5 tysięcy pojemności.

d3oplnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oplnh