Trwa ładowanie...
d27ak5u

Czyja jest Warszawa? Fajna debata!

Co składa się na tożsamość warszawiaka? Czy rzeczywiście istnieje konflikt między mieszkańcami rdzennymi i tzw. "słoikami"? Czy stolica przyjmuje przyjezdnych inaczej niż Kraków czy Poznań?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czyja jest Warszawa? Fajna debata!
d27ak5u

Dziś, 28 listopada o 18:30 odbędzie się panel dyskusyjny „Wielowarszawa: Czyje miasto?”. Będzie to kolejne spotkanie dotyczące wielokulturowej Warszawy. Debata rozpoczyna cykl wydarzeń dotyczących wewnętrznych podziałów, jakie można napotkać wśród mieszkańców stolicy. Pytając, czyje jest miasto, organizatorzy chcą pochylić się nad tematem swojskości i napływowości w Warszawie.

Podczas dyskusji będzie się można zastanowić, jakie wyobrażenia kryją się pod pojęciami „warszawiak” i „ słoik ”? Co składa się na tożsamość warszawiaka? Czy konflikt między mieszkańcami rdzennymi i napływowymi jest konfliktem realnym czy wirtualnym? Czy Warszawa przyjmuje przyjezdnych inaczej niż Kraków czy Poznań? Jak migranci z innych miejsc Polski oswajają stolicę? Czy i kiedy przyjezdny może stać się lokalsem?

PRZECZYTAJ TEŻ: "WSZY SŁOIKOWE" - Internauci śmieją się z dziennikarza

d27ak5u

Udział w dyskusji wezmą: prof. Wojciech Burszta (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej), Joanna Erbel (miejska aktywistka, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego), Małgorzata Pawlak (koordynatorka projektu „Warszawa dla początkujących” w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych „ę”) i Tomasz Sadowski (twórca strony „Warszawskie słoiki”). Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

*Wstęp wolny. Miejsce: Foyer Centrum Edukacyjnego *28 listopada o 18:30
Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6
WIĘCEJ na ten temat.

d27ak5u

Podziel się opinią

Share
d27ak5u
d27ak5u