Trwa ładowanie...
CHUTNIK
Luiza Poreda
22-04-2013 13:40

Czytanie współczesnej Warszawy

WarszawaCzyta - jedno miasto, jedna ksiażka, pięć dni i dziesiątki wydarzeń

Czytanie współczesnej Warszawy
dy7g102
dy7g102

WARSZAWA CZYTA to szereg organizowanych oddolnie akcji, których celem jest dyskusja, interpretacja lub twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmieni się w dyskusyjny klub czytelniczy. W tym roku do czytania wybrano "Cwaniary" Sylwii Chutnik. Książka będzie tematem paneli, warsztatów streetartowych, gry miejskiej, wycieczki rowerowej, międzypokoleniowego audiobooka, a przede wszystkim rozmów, dyskusji, a czasem może kłótni. Każdy moze się przyłączyć i stworzyć własny pomysł na odczytanie powieści Chutnik.

Wierzymy, że wspólna lektura i akcje z nią związane mogą stać się katalizatorem lokalnych działań, sposobem na integrowanie lokalnych społeczności, drogą do przypomnienia lokalnych tożsamości. Chcemy to robić w Warszawie! Chcemy również promować warszawskie czytelnicze kluby dyskusyjne oraz biblioteki, jako miejsca, które stanowią bardzo ważny element społeczno-kulturowej infrastruktury miasta.

Akcja WARSZAWA CZYTA jest organizowana, aby porozmawiać o książce, podzielić się wrażeniami, ale też odczytywać na różne sposoby współczesną Warszawę, jej problemy i wyzwania, przed którymi nasze miasto stoi - czego naszemu miastu brakuje, czego ma za dużo, jak chcielibyśmy je zmieniać, jak chcielibyśmy w nim żyć.

dy7g102

Warszawa czyta cały czas - w dzień, w nocy, w domu, na spacerze, w drodze do pracy czy szkoły. Ale akcja WARSZAWA CZYTA odbywa się dokładnie między 8 a 12 maja, czyli równolegle z Tygodniem Bibliotek - biblioteki są bowiem naturalnym sprzymierzeńcem w propagowaniu czytania i budowaniu lokalnych więzi w oparciu o lekturę.

Co będzie się działo? Odbędzie się m.in. cwaniacka gra miejska, „Jestem wtedy, kiedy krzyczę” - panel dyskusyjny z udziałem Sylwii Chutnik, międzypokoleniowy audiobook na żywo, panel dyskusyjny "Warszawa - miasto mieszkańców czy deweloperów?", sztuka w przestrzeni miejskiej i warsztaty sitodruku z udziałem ilustratorki "Cwaniar Marty" Zabłockiej, otwarty trening samoobrony dla kobiet, warsztat ruchowy o stawianiu granic, warsztaty literackie dla licealistów i spotkania dyskusyjnych klubów książki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie warszawaczyta.org

dy7g102
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy7g102