WP

Da się zmniejszyć kolejki do lekarzy? Trzaskowski ma na to lekarstwo

- Wszyscy wiedza, że kolejki w służbie zdrowia to jeden z tematów, który wszystkim spędza sen z powiek - stwierdził kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Zadeklarował sfinansowanie wizyt do czterech specjalistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Da się zmniejszyć kolejki do lekarzy? Trzaskowski ma na to lekarstwo
(East News, Fot: AGENCJA SE)
WP

Rafał Trzaskowski podczas czwartkowej konferencji tłumaczył, że "Warszawa może choćby częściowo pomoc w rozwiązaniu tego problemu, bo wiadomo, że rząd daje za mało pieniędzy na specjalistów zwłaszcza dla takich miast jak Warszawa".

- Zobowiązujemy się, że rozpoczniemy program w którym miasto Warszawa będzie dopłacało do wizyt u specjalistów. Z czterech specjalności, które zostały wybrane po analizach, czyli * okulistów, kardiologów, alergologów i ortopedów*. W co najmniej 20 warszawskich przychodniach - powiedział polityk.

WP

Dodał, że co najmniej w jednej z 18 warszawskich dzielnic będą dodatkowe dyżury lekarzy za które zapłaci miasto. - Wyliczyliśmy, że jest możliwe, aby Warszawa rocznie sfinansowała, aż 60 tys. dodatkowych dyżurów. Co powinno rozładować przynajmniej część kolejek w obleganych specjalizacjach - zapewnił kandydat.

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy przekonywała, że problem dotyka bardzo wiele innych miast. - Jednak do Warszawy przyjeżdża wiele osób spoza granic naszego miasta i najbardziej to odczuwamy - zaznaczyła.

- Jeżeli pacjent przyjdzie do specjalisty, to dla niego zmieni się o tyle, że będzie krócej czekał i nie będzie musiał iść do szpitala. Bo jeżeli krótsze kolejki do specjalisty, to również mniejsze kolejki na SOR-ze. Czyli rozwiązujemy dwa problemy za jednym zamachem - wyjaśniła przewodnicząc.

WP

Zobacz także: Transseksualista, „niemowa” i karateka. Przegląd najciekawszych kandydatur w wyborach samorządowych

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP