Trwa ładowanie...

Darmowa komunikacja miejska z biletem na Stadion Narodowy?

Darmowy przejazd komunikacją miejską mają mieć kibice sportowi. Tak wynika z projektu uchwały Rady Warszawy. O projekcie samorządowcy zadecydują w czwartek

Share
Darmowa komunikacja miejska z biletem na Stadion Narodowy?
d3xdph4

W 2014 r. na Stadionie Narodowym od września do listopada będą odbywać się mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do EURO 2016, a do tego towarzyskie spotkanie Polska – Szkocja (5 marca) i mecz finałowy Pucharu Polski (2 maja). Samorządowcy chcą, aby posiadający bilet kibice w dniu spotkania mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo.

W celu maksymalnego zachęcenia ich do korzystania w tym czasie z usług lokalnego transportu zbiorowego zasadne jest zaoferowanie im możliwości nieodpłatnego przewozu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m.st. Warszawie - czytamy w projekcie uchwały.

d3xdph4

Komunikacja miejska miałaby być dla kibiców bezpłatna od godz. 6:00 w dniu meczu do godz. 1:00 w dniu następnym. Mogliby oni również korzystać za darmo z parkingów działających w systemie Parkuj i Jedź.

Jeśli radni podejmą taką decyzję, zostanie podpisana specjalna umowa między Miastem Stołecznym Warszawą a Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Umowa ta będzie precyzować m.in. rodzaje dokumentów wstępu uprawniające do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej i parkingów P&R, wynagrodzenie na rzecz m.st. Warszawy ze strony PZPN oraz sposób postępowania w przypadku zmiany terminu meczu.

* Polski Związek Piłki Nożnej miałby zapłacić miastu 30 tys. zł. Dlaczego tak mało? *Miasto uważa, że na meczach i tak zyska. PZPN chce zorganizować w Warszawie wszystkie wymienione wcześniej mecze, kóre niewątpliwie przyczynią się do promocji pozytywnego wizerunkue miasta - uważają radni.

A jak Wam podoba się ten pomysł?

d3xdph4
d3xdph4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xdph4
d3xdph4