Trwa ładowanie...
darmowe konto bankowe
26-04-2019 11:09

Darmowe konto bankowe - czy to jest możliwe

Jedzenie, środki czystości, leki, ubrania, mieszkanie i media, utrzymanie samochodu, czy też rozrywka – to tylko niektóre kategorie wydatków, jakie trzeba zaplanować w swoim comiesięcznym budżecie. Zakładając konto bankowe, wiele osób liczy w związku z tym na to, że będzie ono darmowe, co pozwoli na ochronę przed dodatkowymi kosztami. Czy jednak jest możliwe uzyskanie takiego konta? Sprawdźmy, jak to tak naprawdę wygląda w praktyce.

Darmowe konto bankowe - czy to jest możliweŹródło: East News
d6w7tq5

Rodzaje opłat bankowych na koncie debetowym – co decyduje o tym, że jest ono darmowe?

Istnieje kilka standardowych opłat, z którymi może spotkać się osoba fizyczna zakładająca konto osobiste w dowolnym banku. Wśród najczęściej występujących znajdują się te za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, przelewy bankowe oraz wypłacanie gotówki z bankomatu (choć to kryterium może być trudne do spełnienia przy wypłacaniu gotówki za granicą). Całkowite zwolnienie z takich opłat pozwala na uznanie konta za darmowe, choć trzeba mieć tutaj jeszcze na uwadze dodatkowe warunki.

Kryteria zwolnienia z opłat

Wiele banków reklamuje swoje konta jako darmowe. Warto jednak wiedzieć o tym, że brak opłat uzależniony jest w tym wypadku od spełnienia kilku podstawowych kryteriów. Wśród nich najczęściej znajdują się:

- wykonanie odpowiedniej liczby operacji bezgotówkowych lub przeznaczenie odpowiedniej kwoty na tego typu transakcje w danym miesiącu, przy wykorzystaniu karty debetowej (np. płacąc w sklepie),
- comiesięczne zasilanie konta określoną przez bank kwotą (zwykle dokładnie określa się minimum, ale bank może też poprosić o to, żeby na konto odbiorcy było przelewane po prostu wynagrodzenie za pracę),
- podpisanie umowy na korzystanie z konta bankowego z określeniem czasu, w którym taka umowa nie może być rozwiązana (najrzadziej występujące kryterium, stosowane obecnie przez nieliczne banki).

d6w7tq5

Przed wyborem banku, który ma w swojej ofercie darmowe konto bankowe, warto dokładnie przeanalizować to, jakiego rodzaju, w jakiej ilości oraz w jakiej wartości operacje będzie się wykonywać, by uniknąć sytuacji, w której za niespełnienie takich wymogów poniesie się dodatkowe opłaty. Kluczem jest tutaj odpowiednie planowanie swoich wydatków tak, by spełnić wymagania banku.

Jak wybrać konto przez Internet za darmo?

Choć reklamy bankowe przekonują nas, że znalezienie darmowego konta jest bardzo proste, okazuje się, że wcale tak nie jest. Wiele opłat jest ukrytych, czego często nie jesteśmy nawet świadomi, dlatego warto dogłębnie przejrzeć regulaminy oraz tabele opłat i prowizji. Aby założyć konto zgodne z oczekiwaniami w zakresie jak najmniejszej liczby opłat, należy przeanalizować także oferty kilku banków. W ten sposób będzie się miało porównanie, a niekiedy także pole do negocjacji. Najlepiej w tym celu skorzystać z rankingów bankowych dostępnych w Internecie.

Dlaczego warto skorzystać z rankingów darmowych kont bankowych?

W wyborze darmowego konta bankowego warto wspomóc się rankingami. Dane w takich rankingach aktualizowane są na bieżąco. Wystarczy wybrać ten z bieżącego lub z ostatniego miesiąca, żeby odzwierciedlał on bieżące, a nie historyczne już dane. W rankingach bankowych znajdziemy nie tylko uszeregowane pod względem kryterium opłat oferty rachunków w danych bankach, ależ również informacje o tym, jakiej wysokości są to opłaty oraz o warunkach, jakie trzeba spełnić, by ich uniknąć. Oprócz tego, w rankingach darmowych kont bankowych wyszczególnione są ich dodatkowe zalety i zwykle bezpośrednio z takiego rankingu można przejść na stronę bankową, by móc założyć darmowe konto.

d6w7tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6w7tq5