Trwa ładowanie...

Datki dla powodzian? Staruszka nie dała się oszukać

Kobiety zarzuciły jej koc na głowę. Grozi im 12 lat więzienia

Datki dla powodzian? Staruszka nie dała się oszukać
dtks8v5
dtks8v5

Pod posesję 82-letniej mieszkanki podwarszawskiej miejscowości Podbiel podjechał ford, z którego do domu weszły trzy kobiety pod pretekstem zbierania datków dla ofiar powodzi. Starsza pani nie uwierzyła im i poprosiła o opuszczenie posesji. Wówczas kobiety zarzuciły jej na głowę koc. Krzyk i wzywanie pomocy zaalarmowały znajdującego się nieopodal posesji mężczyznę. Gdy ruszył na pomoc, kobiety zbiegły do forda, gdzie oczekiwał już na nie kierowca z włączonym silnikiem, by z piskiem opon odjechać.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono oficera dyżurnego otwockiej komendy, który za sprawcami rozboju wysłał policyjne załogi z Karczewa i Celestynowa.* Po pościgu prowadzonym drogami gminy Karczew, który zakończył się już na lewym brzegu Wisły, cała czwórka została zatrzymana.*

Dwie 49-letnie kobiety, 52-latka oraz 42-latek, który prowadził forda trafili do otwockiego aresztu. Policjanci z komisariatu w Karczewie przekazali materiały w tej sprawie do otwockiej prokuratury. Wczoraj usłyszeli oni zarzut usiłowania rozboju, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12.

dtks8v5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtks8v5