Trwa ładowanie...

Dawid Kwiatkowski wyrzucony z mieszkania!

Uciążliwy sąsiad potrafi naprawdę uprzykrzyć nam życie. Jak sobie z nim poradzić?

Dawid Kwiatkowski wyrzucony z mieszkania!
ddw2lj5
ddw2lj5

Młody i popularny wokalista przeprowadził się do Warszawy z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak donoszą media, idol nastolatek (niedawno skończył 18 lat) lubi się dobrze zabawić. Nie stroni od alkoholowych imprez, nie tylko w lokalach. także w swoim mieszkaniu. Mało kto przepada za imprezującym do późna sąsiadem, nawet jeśli jest celebrytą.

Każdy z nas jest człowiekiem i czasem zdarzają się sytuacje, w których zarówno my, jak i nasi sąsiedzi stajemy się uciążliwi dla innych. Co zrobić jednak, gdy sąsiad przesadza z imprezami?

Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest rozmowa, czyli polubowne załatwienie sprawy. Można zaprosić hałasującego sąsiada na spotkanie innymi lokatorami lub przedstawicielami wspólnoty. Można spróbować wytłumaczyć "uciążliwcowi" co oznaczają dobrosąsiedzkie relacje. Ludzie często reagują inaczej kiedy mają do czynienia z przedstawicielami wspólnoty lub większą grupą.

Jeśli hałaśliwy sąsiad jest odporny na takie metody lub gdy nie reaguje na zwrócenie uwagi, można skorzystać z możliwości, które daje nam kodeks cywilny. Zgodnie z nim użytkujący mieszkanie nie powinien zakłócać prawa swoich sąsiadów do korzystania z ich własności. Jeśli mamy do czynienia z przykrym zapachem lub hałasem, można domagać się ich zaprzestania. Zgodnie z art. 13 ust. 1 powyższej Ustawy „Jeżeli lokator wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko porządkowi domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku, inny lokator lub właściciel innego lokalu w tym budynku może wytoczyć powództwo o rozwiązanie przez sąd stosunku prawnego uprawniającego do używania lokalu i nakazanie jego opróżnienia."

ddw2lj5

Tak właśnie zrobili sąsiedzi Dawida Kwiatkowskiego. Mieli dość Kwiatkowskiego. Otrzymał on właśnie pismo, którym pochwalił się na swoim profilu.

W związku z wielokrotnym naruszeniem regulaminu wspólnoty mieszkaniowej, licznymi skargami ze strony sąsiadów, interwencjami ochrony i stworzeniem uciążliwości dla innych mieszkańców budynku jestem zmuszony wypowiedzieć Panu umowę najmu. Wszystkie skargi i interwencje ochrony są udokumentowane - cytuje młody wokalista pismo, jakie otrzymał od wspólnoty.

Popularność i pieniądze nie oznaczają z automatu, że dorośliśmy do mieszkania we wspólnocie.

Mieliście kiedyś problem z hałasującym sąsiadem? Jak sobie poradziliście?

*Przeczytajcie też: 50 wykroczeń w ciągu pierwszych godzin. Fotoradary w al. KEN *

ddw2lj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddw2lj5