Trwa ładowanie...
dr4c01y

Dawna Warszawa powróciła na Wolę - Kercelak 2014 (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dawna Warszawa powróciła na Wolę - Kercelak 2014 (ZDJĘCIA)
dr4c01y

W pierwszą jesienną sobotę, 27 września, na ulicy Chłodnej można było poczuć klimat sławnego, przedwojennego Kercelaka. Pogoda dopisała wspaniale. Na spacerowiczów czekały kawiarenki, foodtrucki, stoiska z mnóstwem atrakcyjnych towarów: były regionalne wyroby spożywcze, rękodzieło, odzież, zabawki i wiele innych, kuszących propozycji.

Oblegana była przez cały dzień i na długo po zmroku Grupa Teatralna Warszawiaki i ich niepowtarzalne występy, jakby wprost z dawnej warszawskiej ulicy. Dzieci mogły skorzystać, z różnego rodzaju warsztatów plastycznych. Imprezę poprowadził tradycyjnie aktor i wolak z Mirowa Piotr Pręgowski. Wieczorem, wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Zbigniewa Wodeckiego.

*Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia! *

dr4c01y

Kercelak działał od 1867 do 1944 i był największym targowiskiem przedwojennej Warszawy.Zajmował teren o wielkości ok. 1,5 hektara i rozpoczynało się w rejonie ul. Chłodnej i Towarowej, rozwijając wzdłuż ul. Okopowej i dochodząc do ul. Ogrodowej i ul. Leszno.

Popularny w Warszawie handel różnego rodzaju starzyzny i tandety, sprzedawanej w kramach, którymi zabudowany jest cały środek placu. **Oryginalne typy, niespotykane w dzielnicach środkowych, swoiste życie przedmieścia, sprawia, że ten plac jest jedną z bardziej oryginalnych osobowości Warszawy** - mówi przewodnik po Warszawie z 1937 roku.

*Zobacz także: Muzyczny Spacer po Centrum z zespołem Trio Yas (ZDJĘCIA) *

dr4c01y

Podziel się opinią

Share

dr4c01y

dr4c01y