WP

Debata jednak się odbędzie. Wszystkie sztaby po długich negocjacjach podpisały oświadczenie

Po długich i kłótliwych negocjacjach w końcu podpisano porozumienie. Debata odbędzie się 12 października. Jeszcze wczoraj porozumienie było pod znakiem zapytania, bo sztab Trzaskowskiego nie chciał debaty w studiu TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski
Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski (East News, Fot: Wirtualna Polska)
WP

Sebastian Kaleta poinformował, że wszyscy podpisali oświadczenie o debacie. - Jest Twist. PO odczytuje wczoraj ustalone warunki debaty (plus kilka nieistotnych niuansów) i jednak jest za - czytamy na Twitterze.

WP

W oświadczeniu czytamy, że program odbędzie się pod nazwą "Debata Warszawska". Będzie można ją zobaczyć na żywo w TVP info, Polsat News, TVN24 i poprowadzi ją trzech dziennikarzy, jeden z każdej stacji.

Jeszcze wczoraj Jarosław Szostakowski, szef sztabu Koalicji Obywatelskiej nie chciał podpisać porozumienia. - W naszym przekonaniu nie były one w pełni zgodne z ustaleniami podjętymi podczas ostatniego spotkania sztabów. Z naszego punktu widzenia najbardziej problematyczna jest kwestia produkcji debaty przez TVP. Uważamy, że dotychczasowe zaangażowanie TVP w kampanie Patryka Jakiego i PiS przekracza dopuszczalne standardy, co powoduje uzasadnione obawy o to, że również w tym przypadku nie zostanie zachowana zasada bezstronności wobec wszystkich kandydatów - czytamy w przesłanym WawaLove oświadczeniu.

WP

- Uważamy, że debata kandydatów na prezydenta m.st. Warszawy jest ważna dla wyborców. Dlatego jesteśmy zdania, że jej warunki muszą zostać spisane i zaakceptowane przez sztaby reprezentujące wszystkich kandydatów, co jest minimalnym standardem dla tego typu przedsięwzięć. Uzgodnienie, a następnie spisanie wszystkich warunków jest dla nas kluczowe, aby Rafał Trzaskowski mógł wziąć udział w takiej debacie - wyjaśnił Szostakowski.

WP

Zobacz także: Piotr Liroy jednoznacznie o blokowaniu "Kleru”. "Nie można sztuki zakazywaći

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP