Trwa ładowanie...

Demonstracja KOD. Wiceprezydent: ponad 50 tys. uczestników

Protest zorganizowała Nowoczesna.

Demonstracja KOD. Wiceprezydent: ponad 50 tys. uczestników
dlhw2fg
dlhw2fg

Manifestacja KOD, która przebiegała pod hasłem "Przywróćmy ład konstytucyjny" ok. godz. 14.30 dotarła pod Pałac Prezydencki. Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak poinformował na jedym z portali społecznościowych, że dotarło tam ponad 50 tys. uczestników.

Demonstracja pod hasłem "Przywróćmy Ład Konstytucyjny" dotarła pod Pałac Prezydencki ponad 50 tysięcy uczestników

— Jarosław Jóźwiak (@jjozwiak2)

Nakłonienie rządu do publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - to cel manifestacji, która rozpoczęła się w sobotę w południe przed siedzibą TK w Warszawie. Protest zorganizowała Nowoczesna, udział biorą także politycy PO oraz działacze KOD.

dlhw2fg

Manifestacja, która odbywała się pod hasłem "Przywróćmy ład konstytucyjny" ma związek ze środowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego oraz wydaną w piątek opinią Komisji Weneckiej na temat zmian w ustawie o TK.

Przed siedzibą Trybunału obecni byli m.in. szef Nowoczesnej Ryszard Petru, lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski, posłanka PO i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

"Przyszliśmy tutaj, żeby okazać szacunek polskiej konstytucji" - mówiła posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. "Chodźcie z nami, obronimy polską konstytucję" - apelowała.

(Źródło: WawaLove/PAP)

dlhw2fg
dlhw2fg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlhw2fg