Trwa ładowanie...

Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim. "Chcemy weta!"

Warszawiacy protestują.

Share
Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim. "Chcemy weta!"
d7a6i4t

Działacze Partii Razem protestują na Krakowskim Przedmieściu. To - jak mówią organizatorzy - "odpowiedź na wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt ustawy dotyczący reformy Sądu Najwyższego". Tłumaczą, że wybrali na miejsce protestu siedzibę prezydenta, bo to prezydent stoi na straży konstytucji oraz zapisanej w niej zasady trójpodziału władzy.

- Obecne działania partii rządzącej godzą w to, czemu powinny służyć sądy powszechne i to, co nam gwarantują. Nie zgadzam się na to, żeby ograniczać władzę sądowniczą. Uważam, że to jest niezgodne z konstytucją - mówiła w rozmowie z reporterem TVN24 jedna z protestujących.

Protestujący domagają się od Andrzeja Dudy zawetowania ustawy dotyczącej Sądu Najwyższego, kiedy już zostanie przyjęta przez parlament i trafi do podpisu.

Również przed Sejmem trwa protest. W minioną noc na Wiejskiej pikietowało kilkadziesiąt osób. Część z nich zostało wylegitymowanych przez policję z powodu - jak podawał Mariusz Mrozek z komendy stołecznej - blokowania ruchu.

d7a6i4t

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

d7a6i4t

Podziel się opinią

Share
d7a6i4t
d7a6i4t