Trwa ładowanie...
d2t952c

Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim. "Chcemy weta!"

Warszawiacy protestują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja przed Pałacem Prezydenckim. "Chcemy weta!"
d2t952c

Działacze Partii Razem protestują na Krakowskim Przedmieściu. To - jak mówią organizatorzy - "odpowiedź na wprowadzony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt ustawy dotyczący reformy Sądu Najwyższego". Tłumaczą, że wybrali na miejsce protestu siedzibę prezydenta, bo to prezydent stoi na straży konstytucji oraz zapisanej w niej zasady trójpodziału władzy.

- Obecne działania partii rządzącej godzą w to, czemu powinny służyć sądy powszechne i to, co nam gwarantują. Nie zgadzam się na to, żeby ograniczać władzę sądowniczą. Uważam, że to jest niezgodne z konstytucją - mówiła w rozmowie z reporterem TVN24 jedna z protestujących.

Protestujący domagają się od Andrzeja Dudy zawetowania ustawy dotyczącej Sądu Najwyższego, kiedy już zostanie przyjęta przez parlament i trafi do podpisu.

d2t952c

Również przed Sejmem trwa protest. W minioną noc na Wiejskiej pikietowało kilkadziesiąt osób. Część z nich zostało wylegitymowanych przez policję z powodu - jak podawał Mariusz Mrozek z komendy stołecznej - blokowania ruchu.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Studenci UW apelują do władz. "Reformy mogą zbliżyć ustrój naszego kraju do autorytaryzmu"

Podziel się
d2t952c

Podziel się opinią

Share

d2t952c

d2t952c