Trwa ładowanie...

Design znów opanuje stolicę

Zbliża się trzecia edycja Wawa Design Festiwal.

Share
Design znów opanuje stolicę
d3l7ecq

W najbliższą sobotę ruszy trzecia edycja warszawskiego Wawa Design Festiwal. Potrwa do 13 września. W tym roku festiwal upłynie pod hasłem „Oryginał”. Impreza powstaje we współpracy Miasta Stołecznego Warszawy ze stołecznym centrum artystycznym SOHO Factory.

Po sukcesach poprzednich edycji organizatorzy postanowili rozbudować ofertę wydarzeń. Pojawiły się również nowe miejsca na mapie festiwalowej. Obok Soho Factory, wystawy i wydarzenia towarzyszące Wawa Design Festiwal będą gościły w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim, Centrum Przedsiębiorczości Smolna i pracowni Projektornia na Mokotowie.

Przez 10 dni, od godz. 11.00 do 19.00, będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko, co związane jest ze sztuką projektowania. Wystawy, panele, wykłady, a także warsztaty z projektowania, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem widzów, w tym roku posłużą pokazaniu, jak bardzo różni się oryginał od kopii lub inspiracji.

d3l7ecq

- Projektanci i przedsiębiorcy na całym świecie borykają się z licznymi podróbkami swoich produktów. Walka z nimi to mozolna praca, często nie przynosząca efektów. Podczas tegorocznej edycji Wawa Design Festiwal pokażemy jaka jest różnica miedzy oryginałem, a kopiami lub inspiracjami. Mocno wesprzemy projektantów w kwestiach prawnych. Postaramy się pokazać dlaczego nabywanie oryginalnych produktów bardziej się opłaca. – podkreślają kuratorzy festiwalu.

Wawa Design Festiwal od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa. W tym roku na stołeczną część festiwalu składają się dwie wystawy: ekspozycja „Nośnik Warszawa” z pracami zainspirowanymi stolicą oraz cykliczna wystawa „Projekt Warszawiak”, prezentująca projekty warszawskich projektantów.

Festiwal jest jednak imprezą ogólnopolską, a ambicją organizatorów jest prezentacja tego, co na polskiej scenie designu najciekawsze – niezależnie od miejsca urodzenia twórców. Jak co roku, do wspólnego konstruowania Festiwalu zaproszeni zostali również kuratorzy m.in z Poznania, by warszawskiej publiczności pokazać wystawy prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days.

W budynku ASP Wybrzeże pokazana zostanie wyjątkowa wystawa polskiej ceramiki “Ceramika by PL”.

d3l7ecq

Pierwsza edycja Wawa Design Festiwal odbyła się we wrześniu 2013. U źródeł pomysłu na nowe cykliczne wydarzenie leżała potrzeba skupienia stołecznego środowiska twórców, producentów i promotorów designu na promocji kreatywnego projektowania i szerokiej edukacji z zakresu wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą wyraźnie uświadomić projektantom i producentom korzyści, jakie ich współpraca przynosi im samym i odbiorcom, a z drugiej – pragną w lekki, interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobry design.

d3l7ecq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l7ecq
d3l7ecq