Trwa ładowanie...
d4j83mv

"Diler gwiazd" nie wyjdzie z aresztu. Zaproponował zbyt małą kwotę

Adwokat Cezarego P. złożył wniosek o wyjście z aresztu za poręczeniem majątkowym. - Kwota nie przystaje do korzyści, które oskarżony miał zarobić na handlu kokainą - argumentowała sędzia, Anita Kowal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Diler gwiazd" nie wyjdzie z aresztu. Zaproponował zbyt małą kwotę
(East News, Fot: Tomasz Radzik)
d4j83mv

Cezary P. siedzi w areszcie już prawie trzy lata, został zatrzymany podczas transakcji narkotykowej. Od listopada ubiegłego roku toczy się jego proces przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. W czwartek jego adwokat, Wojciech Czajka złożył wniosek o wyjście na wolność po zapłaceniu kaucji w wysokości 50 tysięcy zł.

Na wniosek nie zgodził się prokurator, Robert Sobczak. Argumentował, że zwolnienie z aresztu Cezarego P. nie zapewni prawidłowego przebiegu procesu.

Po dwugodzinnej przerwie, sędzia Anita Kowal zadecydowała, że nie uwzględni wniosku. Tłumaczyła, że Sąd Apelacyjny w Warszawie, który, mimo zażaleń obrony, ostatecznie zdecydował, że P. może zostać zwolniony z aresztu po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego do 27 września tego roku. Natomiast tego nie zrobił. - Kwota wskazana we wniosku obrony nie spełni swojego celu ustawowego, bo powinna być ustalona tak, żeby powstrzymać oskarżonego od działań niezgodnych z prawem - oceniła sędzia.

d4j83mv

Dodała, że zaproponowana kwota nie przystaje do korzyści, które oskarżony miał zarobić na handlu kokainą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv