Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
29-08-2012 05:19

Dla miłośników włoskiej motoryzacji

Forzaitalia 2012 odbędzie się w Konstancinie

Dla miłośników włoskiej motoryzacji
d4ja04z
d4ja04z

Inicjatywa ForzaItalia.pl powstała z chęci integracji polskiego środowiska miłośników włoskich pojazdów. Śledzimy co się dzieje w naszym otoczeniu, promujemy i wspieramy najciekawsze inicjatywy oraz pokazujemy także ciekawe przykłady aktywności pasjonatów włoskiej myśli technicznej z zagranicy.

Spotkania pod hasłem Forza Italia organizowane były na terenie byłej Fabryki Norblina w murach Muzeum Motoryzacji. Po przeniesieniu muzeum nastąpiła ponad roczna przerwa i z inicjatywą powróciliśmy w 2010 roku, pomagając Automobilklubowi Polski zorganizować Zlot Gwiaździsty Miłośników Zabytkowej Motoryzacji.

W 2011 po raz pierwszy impreza odbyła się na terenie Pałacu w Oborach. Dwudniowy piknik był prawdziwym świętem włoskiej motoryzacji w Polsce, imprezą klubową o niespotykanym do tej pory charakterze. Relacje oraz materiały ze spotkania znajdują się na stronie http://2011.forzaitalia.pl .* W drugi weekend września (8-9.09.2012 roku) XVII-wieczny pałac i jego najbliższa okolica znowu zmieni się w prawdziwe włoskie miasteczko.*

d4ja04z

W tym roku przygotowanych zostanie kilka tematów przewodnich tego spotkania. Wiele modeli włoskich pojazdów obchodzi swoje okrągłe urodziny właśnie w tym roku! 2012 jest szczególnie bogaty w okrągłe rocznice jeśli chodzi o Alfa Romeo. Wszystkie urodzinowe pojazdy otrzymają specjalny teren do ekspozycji na terenie pikniku. O wielu usłyszeć będzie można w trakcie wykładów, niektóre będą bohaterami pokazywanych filmów, wszystkie będą bohaterami specjalnie limitowanych koszulek zlotowych.

Organizatorzy spotkania zadbają o atmosferę południowego święta - będzie muzyka, włoska kawa, jedzenie, rajd turystyczno-nawigacyjny, pokaz najciekawszych pojazdów, pokaz skuterów Vespa, konkurs wiedzy o Włoszech, atrakcje dla najmłodszych.

Zachęcamy do udziału! Szczegóły, zapisy, dodatkowe informacje znajdziecie NA STRONIE

d4ja04z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ja04z