Trwa ładowanie...
d3tk5cw

Dni otwarte w Muzeum Niepodległości

W Muzeum Niepodległości, w Muzeum Więzienia Pawiak oraz w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje, wysłuchać wykładów oraz koncertów specjalnie przygotowanych na tę okazję
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dni otwarte w Muzeum Niepodległości
d3tk5cw

W dniach 26 i 27 września 2014 r. w Muzeum Niepodległości, w Muzeum Więzienia Pawiak oraz w Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha będzie można bezpłatnie zwiedzić ekspozycje, wysłuchać wykładów oraz koncertów specjalnie przygotowanych na tę okazję.

Czytaj też: Piknik Jeden Muranów

Wrzesień 1939 roku zapisał się tragicznie w historii Polski. Podwójna agresja i przegrana wojna obronna oznaczać miała koniec niepodległego bytu państwowego. Pomimo tego Polacy nie poddali się. 27 września 1939 roku utworzona została Służba Zwycięstwu Polski i datę tę uznaje się za symboliczny początek istnienia Polskiego Państwa Podziemnego – tajnych struktur podlegających Rządowi Polskiemu na uchodźstwie.

d3tk5cw

Polskie Państwo Podziemne, nawiązujące do tradycji podziemnego państwa z czasów Powstania Styczniowego, było fenomenem na skalę światową. Mimo panującego na ziemiach polskich bezwzględnego terroru funkcjonowały wszystkie organy państwowe, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Działał parlament, instytucje rządowe, funkcjonowała oświata, sądownictwo, rozwijała się kultura, organizowano formacje wojskowe. Była to szczególna walka o zachowanie ciągłości państwa i narodu.

Szczegółowe programy znaleźć można na stronie internetowej muzeum-niepodleglosci.pl .

Czytaj też: Kultura najtańsza w Warszawie!


d3tk5cw

Podziel się opinią

Share
d3tk5cw
d3tk5cw