Trwa ładowanie...
d1e8cg3

Do 26 maja trwa konkurs na budowę pomników Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej

"Najpierw jest wyłaniana tzw. shortlista".
Share
Do 26 maja trwa konkurs na budowę pomników Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej
d1e8cg3

26 maja kończy się faza zgłaszania do konkursu na budowę pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformował w piątek przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski.

W połowie kwietnia PiS ogłosił, że rozpoczyna się konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich. Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

Dwa etapy

d1e8cg3

Przewodniczący Sądu Konkursowego prof. Tadeusz Żuchowski powiedział w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że konkurs na budowę pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej jest dwuetapowy.

"Najpierw jest wyłaniana tzw. shortlista, będzie znana na początku lipca, potem prace, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu, są opracowywane bardziej szczegółowo i na początku listopada będzie znana już ostateczna hierarchia tych projektów" - zaznaczył.

Zasady

Jak dodał, w tej chwili trwa zgłaszanie do konkursu. "W przyszłym tygodniu, w piątek 26 maja kończy się termin zgłaszania do konkursu, w międzyczasie trwa faza zapytań - czyli członkowie różnych zespołów, mających zamiar startować w konkursie wysyłają na adres sekretarza konkursu, określone zapytania i jury konkursowe na bieżąco udziela odpowiedzi" - powiedział Żuchowski.

d1e8cg3

"Po 26 maja, do bodajże 15 czerwca jest czas składania projektów, te projekty są w formie papierowej, a więc tutaj chodzi głównie o przedstawienie pewnych koncepcji, a nie już makiet, czy prac, które by były czasowo bardziej wymagające. Następnie jest rozstrzygnięcie tej pierwszej fazy" - mówił przewodniczący Sądu Konkursowego.

źródło: PAP

Przeczytaj też: Pomyłka radnych PiS. Już teraz zlikwidowali wszystkie gimnazja w Otwocku

d1e8cg3

Podziel się opinią

Share
d1e8cg3
d1e8cg3