Trwa ładowanie...

Do jutra opóźnienia pociągów na trasie do Krakowa i Katowic!

Wszystko z powodu remontu urządzeń sterujących

Share
Do jutra opóźnienia pociągów na trasie do Krakowa i Katowic!
d2nieg6

Jak informują kolejarze, dzisiaj i jutro czekają nas spore opóźnienia na trasie z Warszawy do Krakowa i Katowic. Dotyczy to wszystkich 48 pociągów jeżdżących na tej trasie.


Przyczyną jest remont urządzeń sterujących między Korytowem a Idzikowicami. Na trasie przejezdny będzie tylko jeden tor. Wdrożone zostały specjalne procedury bezpieczeństwa i pociągi będą przepuszczane przez ten odcinek w co najmniej kilku-, kilkunastominutowych odstępach, znacznie dłuższych, niż zwykle.

d2nieg6

O tych zmianach będą podawane informacje na peronach. Drużyny konduktorskie już o tym wiedzą i na bieżąco przez urządzenia głośnomówiące będą przekazywały informacje podróżnym - mówi Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych .

Kolejarze nie potrafią powiedzieć, czy pociągi dojadą do celu spóżnione o 30 czy może 130 minut. ponieważ sterowanie wszystkimi składami odbywa się ręcznie. Jeżeli robotnicy opóźnią choćby jeden z pociągów, to cały rozkład jazdy się posypie.

Jest bardzo prawdopodobne, że te utrudnienia będą wracały aż do końca remontu. Podstawowe prace na Centralnej Magistrali Kolejowej kończą się w tym roku, natomiast część prac będziemy kończyć w roku 2015.

Pasażerom polecamy więc uzbroić się w cierpliwość.

d2nieg6
d2nieg6

Podziel się opinią

Share
d2nieg6
d2nieg6