Trwa ładowanie...

"Dobrowolne" ofiary w warszawskiej parafii. "Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny"

"Po palmach, które nie przyjmują wody święconej, kolejny skandal" - czytamy w wiadomości od pani Katarzyny. W parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie Miedzeszynie pojawiła się prośba o dodatkowe składki w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Pierwszy sygnał otrzymaliśmy na #dziejesie.

"Dobrowolne" ofiary w warszawskiej parafii. "Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny"Źródło: East News, fot: Monkpress
d7y0339
d7y0339

Ostatnio burzę wywołała prośba jednej z warszawskich parafii. W kościele zawisło - na pierwszy rzut oka normalne - ogłoszenie parafialne. Okazało się, że nie wszystkie "kupne" palemki przyjmują na siebie wodę święconą.

To jednak nie jest jedyne nietypowe ogłoszenie, które wzburzyło parafian w Niedzielę Palmową. Pani Katarzyna z Warszawy przesłała nam na #dziejesie zdjęcie fragmentu prośby ogłoszonej z ambony 25 marca.

"Zbliża się I niedziela miesiąca, dlatego pragniemy przypomnieć zwyczaj wrzucania kopert z ofiarami na tacę. Prosimy, aby każda rodzina raz w miesiącu - zawsze w I niedzielę miesiąca - składała na tacę dobrowolną ofiarę w kopercie na prace związane z naszym kościołem." - czytamy w ogłoszeniu parafialnym, które zostało przedstawione w ostatnią Niedzielę Palmową. Można o tym również przeczytać na łamach strony internetowej kościoła.

dav
dav Fot: Katarzyna

Widzisz coś ciekawego? Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia, wypadku, sytuacji na drodze? Coś Cię zbulwersowało, zaintrygowało lub po prostu uważasz, że powinniśmy o tym napisać? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik. Twórz WP razem z nami!

d7y0339

Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dzieci w szkole protestują. Chcą "Harrego Pottera"

d7y0339
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y0339