Trwa ładowanie...
d1dywzo

"Dobrowolne" ofiary w warszawskiej parafii. "Raz w miesiącu, w kopercie, od każdej rodziny"

"Po palmach, które nie przyjmują wody święconej, kolejny skandal" - czytamy w wiadomości od pani Katarzyny. W parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie Miedzeszynie pojawiła się prośba o dodatkowe składki w pierwszą niedzielę każdego miesiąca. Pierwszy sygnał otrzymaliśmy na #dziejesie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe ogłoszenie parafialne wzburzyło panią Katarzynę
Nietypowe ogłoszenie parafialne wzburzyło panią Katarzynę (East News, Fot: Monkpress)
d1dywzo

Ostatnio burzę wywołała prośba jednej z warszawskich parafii. W kościele zawisło - na pierwszy rzut oka normalne - ogłoszenie parafialne. Okazało się, że nie wszystkie "kupne" palemki przyjmują na siebie wodę święconą.

To jednak nie jest jedyne nietypowe ogłoszenie, które wzburzyło parafian w Niedzielę Palmową. Pani Katarzyna z Warszawy przesłała nam na #dziejesie zdjęcie fragmentu prośby ogłoszonej z ambony 25 marca.

d1dywzo

"Zbliża się I niedziela miesiąca, dlatego pragniemy przypomnieć zwyczaj wrzucania kopert z ofiarami na tacę. Prosimy, aby każda rodzina raz w miesiącu - zawsze w I niedzielę miesiąca - składała na tacę dobrowolną ofiarę w kopercie na prace związane z naszym kościołem." - czytamy w ogłoszeniu parafialnym, które zostało przedstawione w ostatnią Niedzielę Palmową. Można o tym również przeczytać na łamach strony internetowej kościoła.

dav
dav

Widzisz coś ciekawego? Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia, wypadku, sytuacji na drodze? Coś Cię zbulwersowało, zaintrygowało lub po prostu uważasz, że powinniśmy o tym napisać? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik. Twórz WP razem z nami!

Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Dzieci w szkole protestują. Chcą "Harrego Pottera"

d1dywzo

Podziel się opinią

Share

d1dywzo

d1dywzo