Trwa ładowanie...
d44iea9

Dokąd najchętniej lataliśmy w styczniu z Okęcia?

Londyn, Paryż, Frankfurt, Hurghada i Cancun
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dokąd najchętniej lataliśmy w styczniu z Okęcia?
d44iea9

Londyn i Hurghada znalazły się na czele zestawienia najpopularniejszych portów lotniczych do/z których podróżują pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina. Po raz pierwszy port lotniczy przedstawia zestawienie TOP 10 najpopularniejszych destynacji.

W ruchu rozkładowym najpopularniejszym kierunkiem jest bezsprzecznie* Londyn*. W styczniu na tej trasie obsłużonych zostało blisko 62 tys. osób – o 16 proc. więcej niż w styczniu 2014 r. (statystyka obejmuje wszystkie porty lotnicze, które mają bezpośrednie połączenie z Lotniskiem Chopina: Gatwick, Heathrow, Luton)

Na drugim miejscu znalazł się Paryż (lotniska: Charles de Gaulle i Beauvais-Tillé). W styczniu na trasie tej podróżowało blisko 37,5 tys. osób – niespełna 1 proc. mniej niż w styczniu 2014 r.****

d44iea9

W czołówce najpopularniejszych destynacji znajduje się również Frankfurt, z/do którego leciało w styczniu 30,5 tys. osób (-2,9 proc. w porównaniu do stycznia 2014). Warto odnotować także wysoki – ponad 30-procentowy wzrost ruchu na trasie Warszawa-Bruksela (4. miejsce).

Podziel się

W ruchu nierozkładowym w czołówce najpopularniejszych kierunków znajdują się: Egipt, Meksyk i Wyspy Kanaryjskie. Najwięcej osób skorzystało z przelotu na trasie Warszawa-Hurghada (Egipt): 6,3 tys. (wzrost o 46,1 proc. w porównaniu do stycznia 2014 r.). Na drugim miejscu znalazło się Cancun (Meksyk): 5,6 tys. (wzrost o 473 proc. – jest to efekt uruchomienia w listopadzie ub.r. bezpośredniego połączenia przez biuro podróży TUI obsługiwanego szerokokadłubowym samolotem typu Boeing 767). W czołówce znalazły się także: egipska Marsa Alam (4,7 tys. – wzrost o 157 proc.) oraz Teneryfa i Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich (łącznie 8,7 tys. osób).

Podziel się

Zobacz także: Szykuje się duży remont na Lotnisku Chopina

Podziel się
Podziel się
Podziel się
d44iea9

Podziel się opinią

Share

d44iea9

d44iea9