Trwa ładowanie...

Dokąd tupta nurogęś? Czerniakowską do Wisły. Pomagają policjanci

Cała gromadka nurogęsi: "mama i siedmiu pisklaków" dzięki stołecznym policjantom przeprawiła się bezpiecznie przez ruchliwą ulicę Czerniakowską. Małe kaczki mogą już bezpiecznie rosnąć, chlupać się w Wiśle i pochłaniać ulubione ryby.

Share
Dokąd tupta nurogęś? Czerniakowską do Wisły. Pomagają policjanci
d3oafy5

Dokąd tupta nurogęś? To proste. Z Łazienek Królewskich, przez Kanał Piaseczyński i dwie ulice: Myśliwiecką i Czerniakowską, aż do Wisły. A po co tak tupta? By nakarmić rybami dopiero co wyklute młode. Dla małych kaczek jest to bardzo trudna przeprawa. Najpierw przemierzają pełen psów i większych ptaków park, a potem ruchliwe ulice. W zasadzie bez pomocy ludzi nie mają szans, by bezpiecznie pokonać sześć pasów ulicy Czerniakowskiej.

Parasol ochronny nad nurogęsiami roztoczyli pracownicy Zieleni Warszawskiej i stołeczni policjanci. 22 kwietnia wspólnie pomogli nurogęsiej mamie przeprawić się z siedmioma pierzastymi nielotami na drugą stronę ul. Czerniakowskiej. Policjanci wstrzymali na chwilę ruch i po chwili kacza rodzina mogła pluskać się w wysychającej Wiśle.

Warszawa. Uwaga, nurogęś idzie!

Przedstawiciele Warszawskiej Zieleni apelują, by od kwietnia do czerwca w okolicach "Łazienek" i wspomnianych ulic być wyczulonym na migrujące nurogęsi. Proszą, by zachować dystans od kaczek, a psy trzymać na smyczy. Nurogęsi i bez tego mają wiele zmartwień. Na ich życie czyhają między innymi inne ptaki.

Przyjaciele kaczek robią wszystko, by ułatwić im życie. W pasie zieleni przy ul. Czerniakowskiej zasadzili specjalne rośliny, w których ptaki mogą przeczekać w trakcie przekraczania ulicy. Kanał Piaseczyński jest specjalnie czyszczony tylko jesienią, a na tafli wody unoszą się małe platformy, na których ptaki mogą odpocząć.

Zobacz też: Koronawirus w Warszawie. Niezwykłe ujęcia miasta

To, że nurogęsi upodobały sobie właśnie Łazienki Królewskie, jest dość wyjątkową sytuacją. Zwykle na gniazdowanie nie wybierają parków i to tak bardzo oddalonych od zbiornika wodnego, w którym znajdą pożywienie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oafy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oafy5
d3oafy5