Trwa ładowanie...

Dokonał kradzieży metodą "na policjanta" [portret pamięciowy]

Oszukana osoba straciła 70 tysięcy złotych!

Share
Dokonał kradzieży metodą "na policjanta" [portret pamięciowy]
d7tcr8e

Do tego oszustwa metodą " na policjanta " doszło w Śródmieściu. Do mieszkania starszego mężczyzny zadzwoniła kobieta. Powiedziała, że jest jego kuzynką i po chwili rozłączyła się.

Po chwili zadzwonił mężczyzna. Powiedział, że jest policjantem, który prowadzi akcję mającą na celu zatrzymanie sprawców dopuszczających się oszustw bankowych. Mężczyzna poprosił o pomoc w ujęciu przestępców.

d7tcr8e

Co było dalej? Oszust, z którym rozmawiał przez telefon pokrzywdzony, poprosił o wypłacenie z banku wszystkich oszczędności i przekazanie ich osobie, która się po nie zgłosi. Dzwoniący zapewniał pokrzywdzonego, że pieniądze zostaną mu zwrócone po zakończeniu akcji. Niestety, starszy pan zgodził się na taką współpracę. Wypłacił 70 000 złotych i przekazał je nieznanemu mężczyźnie we wskazanym przez dzwoniącego miejscu.

Razem z pokrzywdzonym, policjanci sporządzili portret pamięciowy sprawcy. Jeśli ktoś rozpoznaje tego mężczyznę i może pomóc w ustaleniu jego tożsamości, miejsca pobytu bądź ma jakąkolwiek informację na temat zaistniałego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Informację można przekazać osobiście w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 lub w najbliższej jednostce policji, telefonicznie pod numer 22/ 60 383 92 lub 997, a także przesyłać wiadomość na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl.

d7tcr8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7tcr8e
d7tcr8e