Trwa ładowanie...
d3l8dru

Dokończ powieść Tyrmanda. Do wygrania duże pieniądze!

Coś dla utalentowanych miłośników twórczości autora kultowego "Złego"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dokończ powieść Tyrmanda. Do wygrania duże pieniądze!
d3l8dru

Jedno z warszawskich wydawnictw ogłosiło wkrótce ciekawy konkurs. Chodzi o dokończenie minipowieści Leopolda Tyrmanda "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki", której nie udało się pisarzowi skończyć. Projektowi kibicuje najbliższa rodzina autora.

Leopold Tyrmand opublikował "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki" w 1990 roku. W opowieści, która jest pełna anegdot i opowiastek romansowych, pojawiają się także fragmenty autobiograficzne. Podążamy za porucznikiem Stukułką drogami kampanii wrześniowej, a następnie stajemy się świadkami jego działalności konspiracyjnej, dzięki której podróżujemy po okupowanej Polsce, od Warszawy przez Kraków, Wilno. Opowieść kończy się decyzją bohatera, by wyjechać do Niemiec.

Zadaniem uczestników jest stworzenie utworu będącego kontynuacją tej powieści. Maksymalnie 180 tys. znaków (ze spacjami). Dużo, ale stawka jest wysoka. Do wygrania jest aż 10 000 zł oraz darmowa publikacja książki. Dokładny regulamin znajdziecie tutaj (PDF) . Nie ma co się śpieszyć, czasu jest dosyć - prace konkursowe można przesyłać do 30 czerwca 2015 roku.

d3l8dru

Oficjalne ogłoszenie konkursu odbędzie się 1 października 2014 roku w siedzibie Muzeum Literatury Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta.

Zobaczcie też: Jesień w Warszawie na starych zdjęciach

d3l8dru

Podziel się opinią

Share
d3l8dru
d3l8dru