Trwa ładowanie...

"Doliniarze" wpadli podczas roboty

W autobusie na Pradze. Ukradli prawo jazdy, legitymację, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze. Jak ustrzec się przed kieszonkowcami?

"Doliniarze" wpadli podczas roboty
d2qnvqh
d2qnvqh

Było popołudnie. Wracająca autobusem kobieta była obserwowana przez dwóch młodych mężczyzn. Obaj dokładnie śledzili każdy ruch kobiety. W pewnej chwili, wykorzystując jej nieuwagę, jeden z mężczyzn wyjął z torebki portfel wraz z zawartością i przekazał drugiemu. Kiedy autobus zatrzymał się na przystanku, obaj szybko z niego wyszli. Wtedy do akcji wkroczyli stołeczni wywiadowcy, na oczach których doszło do zdarzenia.

Złodzieje ukradli z torebki pokrzywdzonej prawo jazdy, legitymację, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze. 27-letni Artur Z. i 38-letni Paweł S. trafili do policyjnej celi. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Pragi Północ ustalili, że obaj podejrzani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwo i przebywali w zakładzie karnym. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży w warunkach recydywy.* Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności*.

Przy okazji tej sprawy, policja daje kilka dobrych rad jak ustrzec się takich kieszonkowców

-Dobrze zabezpiecz noszone przy sobie dokumenty i pieniądze!
-Zwracaj szczególną uwagę na osoby znajdujące się tuż przy Tobie!
-W środkach masowej komunikacji wybieraj zawsze miejsce w pobliżu znanych Ci osób lub kierującego - unikaj pustych przedziałów w pociągu!
-Pamiętaj, że podróżując w stanie po spożyciu alkoholu łatwiej możesz stać się ofiarą złodziei!
-Nie nawiązuj przygodnych znajomości!
-Nie noś przy sobie więcej gotówki, niż wynika to z potrzeby zakupów w danym dniu!
-Pieniądze trzymaj przy sobie w dwóch miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty!
-Nie demonstruj zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby!
-Obserwuj otoczenie oraz swój bagaż przy wsiadaniu do zatłoczonego autobusu (pociągu).
-Własne torby i pakunki trzymaj przed sobą. Zwróć uwagę na osoby, które tworzą sztuczny tłok. Obserwowane - nie dokonają kradzieży!
-Nie zasypiaj podróżując publicznymi środkami komunikacji!
-Unikaj noszenia torebki na pasku z tyłu!
-Torebkę należy odwracać zamkiem "do siebie", a nie na zewnątrz!
-Portmonetka powinna zawsze znajdować się na dnie torebki!
-Podczas mierzenia garderoby, pakowania zakupów, płacenia w sklepie - NIE odstawiaj od siebie torebki, na podłogę lub ladę - złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment.
-Klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować.

W sytuacji zagrożenia - usiłowanie kradzieży kieszonkowej - wszczynaj alarm! Głośny okrzyk zwracający uwagę innych osób potrafi skutecznie zniechęcić złodzieja.

d2qnvqh
d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh