Trwa ładowanie...

Dom kultury i tradycji powstanie na Ursynowie

Decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpoczną się prace nad przygotowaniem budowy Domu Tradycji Ursynowa przy ul. Kajakowej. W tym roku na aktualizację dokumentacji projektowej przeznaczonych zostanie 120 tys. zł

Share
Dom kultury i tradycji powstanie na Ursynowie
d1yhmbk

Prace nad projektem Domu Tradycji Ursynowa rozpoczęło się w 2007 r. W 2011 r., w obliczu trudnej sytuacji budżetowej miasta, Prezydent m.st. Warszawy zdecydowała w pierwszej kolejności zabezpieczyć środki na budowę niezbędnej w tym rejonie szkoły podstawowej. Uczniowie rozpoczęli zajęcia w nowym gmachu przy ul. Lokajskiego 3 we wrześniu 2012 r.

Teraz podjęte zostaną w pierwszej kolejności prace polegające na weryfikacji projektu budowlanego w taki sposób, by nie kolidował z dalszym rozwojem usytuowanego na sąsiedniej działce Szpitala Jednego Dnia. Wykonanie prac projektowych umożliwi uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac inwestycyjnych.

- Dom tradycji, a nie tylko kultury, to realizacja polityki obecnych władz, której celem jest pielęgnowanie tradycji tych ziem, przez to budowanie świadomości wspólnoty lokalnej - tłumaczy burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

d1yhmbk

Podziel się opinią

Share
d1yhmbk
d1yhmbk