Dom Meblowy Emilia przeżywa przemianę

Za miesiąc rusza festiwal Warszawa W Budowie. Przygotowania idą pełną parą
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dom Meblowy Emilia przeżywa przemianę

Na pewno pamiętacie jeszcze o nieistniejącym już salonie meblowym przy Emilii Plater. W czerwcu tego roku klienci mogli po raz ostatni zrobić zakupy i przejść się po hali sklepu. Budynek należy do Skarbu Państwa i pewnie zostanie sprzedany. Na razie rządzą tam pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, którzy nie mają szczęścia i na razie nie doczekali się budowy obiecanej siedziby placówki.

12 października rozpoczyna się czwarta odsłona „Warszawy w budowie”. Do otwarcia jest jeszcze trochę czasu, ale przygotowania w dawnym Domu Meblowym Emilia idą pełną parą. Zapraszamy na krótki fotograficzny spacer po wnętrzach Emilki. Wprawdzie instytucja zacznie tu działać na dobre dopiero w 2013 roku - po adaptacji architektonicznej na cele wystawiennicze – ale już w październiku wystawa główna „Warszawy w budowie” zagości w tymczasowych warunkach stworzonych przez architektów ze studia WWAA.********

Tematem czwartej edycji festiwalu WWB jest reklama zewnętrzna w mieście. Jej historię, wpływ na przestrzeń publiczną i codzienne życie mieszkańców zaprezentuje wystawa „Miasto na sprzedaż”, zachęcająca do odbycia podróży po historii reklamy widzianej z perspektywy przemian ulicy, handlu i konsumpcji. Idealny kontekst dla tej opowieści stworzą wysłużone wnętrza Emilki.

Więcej zdjęć: blog2012.warszawawbudowie.pl/emilia

Podziel się
Podziel się
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.