Trwa ładowanie...

Dom Spotkań z Historią zaprasza na nietypowy strajk - 24-godzinną akcję muzyczną

Wstęp na imprezę wolny

Dom Spotkań z Historią zaprasza na nietypowy strajk - 24-godzinną akcję muzyczną
d43efng
d43efng

Siedemnastu muzyków wraz z Chórem Eksperymentalnym "Gre Badanie", weźmie dziś udział w 24-godzinnej akcji muzycznej „Szukając Solidarności”, z okazji kolejnej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Do muzyków, którzy komponować i występować będą w Domu Spotkań z Historią, może dołączyć każdy.

Przez dobę, na żywo będą komponowali utwór, którego tematem przewodnim będzie 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego. - Artyści będą aranżować każdy z postulatów MKS przez kilkadziesiąt minut oraz wykonywać go podczas koncertów o każdej pełnej godzinie - mówi reżyser i dyrygent Chóru Eksperymentalnego Sean Palmer.

W ciągu doby każdy może dołączyć do muzyków. Pierwszy koncert odbędzie się o godz. 17.00. Do współpracy zaproszono znanych muzyków i kompozytorów. Podczas aranżacji muzycznej będzie można oglądać filmowe materiały archiwalne poświęcone „Solidarności” oraz posłuchać komentarzy historycznych.

d43efng

To już trzecia edycja muzycznego spotkania „Szukając Solidarności”. Koncert organizuje Dom Spotkań z Historią. Partnerem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Warszawy oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2016.

Szukając Solidarności / Całodobowa akcja muzyczna / 21 koncertów
27.08, godz. 16:00 – 28.08.2014, godz. 16:00, wstęp wolny.
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20.

Źródło; DSH/IAR

Zobaczcie, jak wyglądała poprzednia edycja:

d43efng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43efng