Dramat na Pradze-Północ: 13-latka znęcała się nad matką. Biła, kradła i zmuszała do picia alkoholu

"Łupem dziewczynki padły m.in. pieniądze, biżuteria, odzież, kosmetyki".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramat na Pradze-Północ: 13-latka znęcała się nad matką. Biła, kradła i zmuszała do picia alkoholu

Znęcanie się nad matką, kradzież, usiłowania rozboju, zniszczenie mienia oraz rozpijanie nieletniej – to zarzuty, które usłyszała 13-letnia mieszkanka warszawskiej Pragi-Północ. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do policjantów zajmujących się przestępczością nieletnich zgłosiła się matka 13-letniej dziewczynki. Powiedziała funkcjonariuszom, że córka prawie od roku znęca się nad nią i wielokrotnie podnosi na nią rękę. Okazało się, że od października ubiegłego roku do chwili obecnej nastolatka popełniła przynajmniej sześć przestępstw.

 „Najczęściej były to kradzieże oraz zniszczenia mienia. Suma strat sięgnęła już kilku tysięcy złotych. Łupem dziewczynki padły m.in. pieniądze, biżuteria, odzież, kosmetyki. Zdarzyło się też, że nastolatka dokonała kradzieży telefonu podczas pobytu w domu dziecka” – czytamy w informacji na stronie policja.waw.pl. 13-latka była też kilkanaście razy poszukiwana przez policję w związku z ucieczkami z placówek opiekuńczych. Jest również odpowiedzialna za rozpijanie nastoletniej koleżanki, którą zmuszała do spożywania alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali dziewczynkę i przedstawili jej sześć zarzutów, w tym za znęcanie się nad matką, kradzież, usiłowania rozboju, zniszczenie mienia oraz rozpijanie nieletniej. Nastolatka została już umieszczona w placówce opiekuńczej.

Przeczytaj też: Ruszył sezon Koncertów Chopinowskich! Publikujemy program

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.