Trwa ładowanie...

Dreamliner awaryjnie lądował w Islandii. Leciał z Warszawy do Nowego Jorku

Powód? Stan zdrowia jednego z pasażerów.

Share
Dreamliner awaryjnie lądował w Islandii. Leciał z Warszawy do Nowego Jorku
d1lb92v

Dreamliner polskich linii lotniczych LOT lecący z Warszawy do Nowego Jorku lądował ok. 21 czasu polskiego na Islandii. Powodem lądowania był stan zdrowia jednego z pasażerów - poinformował WP rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki. Samolot po ponad 2 godzinach postoju wyruszył w dalszą podróż.

Samolot wylądował ze względów medycznych. Piloci zdecydowali się na śródlądowanie na najbliższym na trasie lotnisku w Islandii ze względu na zły stan zdrowia jednego z pasażerów. Dreamliner wylądował w Keflaviku około godziny 21 czasu polskiego. Jak powiedział WP rzecznik prasowy LOT Adrian Kubicki, samolot stał przez ok. 2 godziny. Tyle zajęło tankowanie i ponowne przygotowanie samolotu do dalszej trasy.

Na pokładzie lotu nr LO26 znajduje się ok. 200 pasażerów. Mają zapewnione napoje i ciepłe posiłki. Standardowa procedura nie przewiduje opuszczenia w takich przypadkach pokładu samolotu. Jak podkreślił rzecznik prasowy LOT, to sytuacja wyjątkowa. Piloci podjęli taką decyzję mając na uwadze jedynie zdrowie i życie pasażera.

d1lb92v

Linie lotnicze nie informują o żadnych szczegółach dotyczących chorego pasażera. Wiadomo jedynie, że została mu udzielona potrzebna pomoc ze strony służb medycznych Islandii.

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również; Polska według Lotniska Chopina. Tak port lotniczy wita podróżnych

d1lb92v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb92v
d1lb92v