Dron nad budynkiem KPRM. Zatrzymano Rosjanina

Za złamanie tego przepisu grozi do 5 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dron nad budynkiem KPRM. Zatrzymano Rosjanina
WP

 Warszawskie służby mundurowe zatrzymały obywatela Rosji, który sterował dronem latającym nad siedzibą Rady Ministrów oraz Belwederu - podało TVP Info. Do incydentu doszło około godz. 9. Interweniowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz powiedziała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR, przebywający na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera . - Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji - poinformowała.

Okazało się, że jest to obywatel Federacji Rosyjskiej. - Przyjechał porsche. W samochodzie był pasażer, również obywatel Federacji Rosyjskiej - dodała. Samochód sprawdzono pirotechnicznie, dron został zabezpieczony.

WP

Rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek powiedział, że z mężczyzną, który kierował dronem prowadzone są "czynności procesowe pod kątem złamania przepisów ustawy prawo lotnicze". Wyjaśnił, że chodzi o art. 212, mówiący o tym, że nie wolno użytkować tego typy urządzeń, statków powietrznych w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu".

Za złamanie tego przepisu grozi do 5 lat więzienia.

Źródło: (PAP/TVP INFO)

Przeczytaj też:  Betonowe kosze na jezdni, uszkodzona wiata. Dwaj mężczyźni zatrzymani

WP
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP