Trwa ładowanie...

Druga linia metra. Pierwsze pociągi testują trasę na Woli, pasażerowie poczekają do wiosny

Metro kursuje na Wolę. Na razie są to jednak testy. Pasażerowie będą mogli korzystać z nowych stacji na Woli wiosną. Taką zapowiedź złożył prezydent Warszawy.

Share
Druga linia metra. Pierwsze pociągi testują trasę na Woli, pasażerowie poczekają do wiosnyŹródło: PAP, fot: PAP
d4gpvbq

Rafał Trzaskowski, urzędnicy stołecznego ratusza i przedstawiciele wykonawcy wolskiego odcinka II linii metra testowali nowy odcinek trasy. Wyruszyli ze stacji Rondo Daszyńskiego i przejechali na stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Druga linia metra. Stacje na Woli w listopadzie

Składy metra, które testują nową trasę, jeżdżą torami odstawczymi za stacją Rondo Daszyńskiego do przystanku Księcia Janusza. Ich kursy to jedna z ostatnich faz budowy.

W trakcie prób pracownicy kontrolują poprawność działania wszystkich urządzeń w nowych tunelach i na stacjach oraz ich współdziałanie z systemami pokładowymi pociągów obsługujących linię. Poza jazdami testowymi trwają prace wykończeniowe na stacjach oraz montaż sufitów i oświetlenia.

d4gpvbq

Biedroń wstrząśnięty spotem WP. Zaskakujące słowa o Jarosławie Kaczyńskim

Druga linia metra. Pasażerowie muszą czekać do wiosny

Budowa przystanków i dużej podziemnej hali postojowej pod ul. Górczewską na Woli rozpoczęła się pod koniec listopada 2016 r. Z harmonogramu prac wynika, że nowe stacje będą gotowe za niecałe dwa miesiące.

- Prace na stacjach metra na odcinku wolskim powinny zakończyć się w listopadzie. Kiedy stacje będą już gotowe pozostanie kwestia przyjęć dokumentów - powiedział Rafał Trzaskowski.

- W okolicach marca-kwietnia możemy liczyć na otwarcie trzech stacji na odcinku wolskim dla pasażerów. Dzięki temu mieszkańcy Woli będą mieli dostęp do metra - zapowiedział w poniedziałek prezydent Warszawy.

d4gpvbq

Dodał, że "bardzo duża część prac została już skończona", a wykończenie stacji to "dosłownie praca na najbliższych kilka tygodni". Prezydent liczy, że załatwienie formalności związanych z uzyskaniem zezwoleń na użytkowanie nowego docinka będzie przebiegało w podobnym tempie do oddawania do użytku trzech nowych stacji na Pradze Północ i Targówku.

We wtorek przed południem Metro Warszawskie pokazało zdjęcia ze stacji Płocka.

Władze firmy odpowiedzialnej za budowę nowych stacji metra podkreślają, że miedziane panele ścienne na stacji Płocka nawiązują do zakładów przy ulicy Kasprzaka. Stacja Młynów, utrzymana w kolorze niebieskim z okrągłymi elementami na suficie, to symbol popularnego kąpieliska w pobliżu. Natomiast największa stacja na odcinku wolskim, Księcia Janusza, jest w kolorze zielonym, co ma przypominać o pobliskim parku.

We wrześniu otwarto trzy nowe stacje metra na Targówku. Zanim oddano je do użytku, przez kilka tygodni nową trasę jeździły pociągi bez pasażerów.

Źródło: Metro Warszawskie

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gpvbq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gpvbq
d4gpvbq