Trwa ładowanie...

Drzewa będą pytać przechodniów!

W najbliższy czwartek na ulicach stolicy pojawią się nietypowi ambasadorzy...

Share
Drzewa będą pytać przechodniów!
d3jrkuf

22 marca na ulicach Warszawy będzie można porozmawiać ... z drzewami. W taki, niecodzienny sposób zespół "Ekopatrolu" chce zachęcać do zainteresowania się problemamy natury. Happening zostanie zorganizowany w ramach programu „Po stronie natury”.

22 marca to Światowy Dzień Wody. Dlaczego w ten dzień drzewa wyjdą na ulice? Jak się okazuje, co piaty Polak nie potrafi wskazać żadnej funkcji, jaką drzewa pełnią w naszym życiu, a zaledwie 4% respondentów dostrzega jakikolwiek związek drzew z wodą.

Celem happeningu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy warszawiaków na tematy związane z ochroną środowiska, ale przede wszystkim zachęcenie do podejmowania działań proekologicznych. "Ekopatrol", w myśl hasła „Posadź dalej!”, będzie przekonywał Polaków, że każdy z nas ma realny wpływ na stan środowiska naturalnego, a działając wspólnie możemy osiągnąć znacznie więcej niż działając w pojedynkę. Happening odbędzie się w okolicach Nowego Światu i Krakowskiego Przedmieścia w godz. 14.00-17.00.

d3jrkuf

Do programu „Po stronie natury” może się przyłączyć każdy. Na stronie www.postronienatury.pl znajduje się praktyczny poradnik „Jak sadzić drzewa” oraz aplikacja umożliwiająca wirtualne sadzenie drzew.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3jrkuf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jrkuf
d3jrkuf