Trwa ładowanie...

Duże zmiany w rozkładzie jazdy SKM

Likwidacja kursów, zmiana rozkładu, linie uzupełniające

Share
Duże zmiany w rozkładzie jazdy SKM
d1bafnd

Ciąg dalszy zmian komunikacyjnych. Od 15 marca zostanie wprowadzona dodatkowa korekta rozkładu jazdy pociągów SKM. Na linii rembertowskiej zostaną zlikwidowane poranne kursy pociągów KM realizowane ze stacji Warszawa Rembertów. W ich miejsce zostanie uruchomiony za to dodatkowy kurs. Dla linii SKM S1, S3 i S9 główne zmiany dotyczą głównie godzin odjazdów. Jak informuje Wawalove.pl Magdalena Potocka z ZTM , korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami remontowymi i modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Pociągi SKM S1 od 15 marca będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy. Częściowej modyfikacji ulegnie układ połączeń SKM i KM, ale sumaryczna liczba pociągów obsługujących odcinek pomiędzy Pruszkowem a Warszawą będzie porównywalna do liczby połączeń kursujących obecnie.

Zostanie utrzymane kursowanie uzupełniającej linii autobusowej ZS1 obsługującej trasę Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, z wyjątkiem 2, 3 i 7 kwietnia. Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

d1bafnd

Pasażerowie z biletami ZTM w pociągach KM niewyposażonych w kasowniki, w celu skasowania lub aktywowania biletów, powinni udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM). Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednie stacji) są honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dla pociągów S1 obsługujących odcinek otwocki – największa zmiana dotyczy pociągu wyruszającego do Otwocka z Warszawy Zachodniej o godzinie 7.20. Pociąg będzie kursował przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Od 15 marca nie będą realizowane połączenia Kolei Mazowieckich z Rembertowa (odjazdy o godzinie 6.59 i 7.29) w kierunku centrum. W ich miejsce zostanie uruchomione dodatkowe połączenie SKM na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 7.15 z peronu przy torze 3.

Dodatkowo dwa przyspieszone pociągi Kolei Mazowieckich będą zatrzymywały się w Rembertowie (odjazdy ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 6.23 i 8.22). Pociąg z Mrozów do Warszawy Zachodniej (odjazd ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.22) będzie zestawiany z trzech jednostek.

d1bafnd

Od 16 marca nie będzie funkcjonował uzupełniający kurs realizowany przez SKM S20 na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia peron 8. Uruchamiany w zamian pociąg SKM będzie zaczynał kurs na torze przy peronie 3.
Znaczące utrudnienia w ruchu kolejowym zostaną ograniczone do sześciu dni (trzy dnia na przełomie maja i czerwca oraz trzy dni w okresie wakacyjnym).

Od 15 marca dla linii legionowskich S3 i S9 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów wybranych pociągów. Wynikają one ze zmian rozkładów jazdy pociągów innych przewoźników.

d1bafnd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bafnd