Trwa ładowanie...

Dwie nowe stacje Veturilo nad Wisłą!

12 maja uruchomiono dwie stacje w ramach projektu „Pedałuj i Płyń”

Dwie nowe stacje Veturilo nad Wisłą!
d3zhjlz
d3zhjlz

Od dziś liczba stacji Veturilo w Warszawie zwiększa się. 12 maja uruchomione zostają dwie stacje w ramach projektu „Pedałuj i Płyń”. Pierwsza powstanie przy Porcie Czerniakowskim, a druga przy KS Spójnia. Rozpoczął się również montaż 13 kolejnych stacji, w ramach porozumień podpisanych z Żoliborzem, Białołęką i Targówkiem.

Od 8 kwietnia do 8 maja tego roku przybyło ok. 30 tys. nowych użytkowników Veturilo. Łącznie do 8 maja w systemie zarejestrowało się ok. 78 tys. osób.* Razem z ok. 11 tys. użytkowników systemu Bemowo Bike osób korzystających z miejskich rowerów jest już prawie 90 tysięcy!*

*W ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania systemu rowery były wypożyczane już ponad 200 tys. razy. *W kwietniu wypożyczeń było ok. 123 tys., czyli przez 20 dni kwietnia było ich więcej, niż przez cały ubiegłoroczny sierpień, który był – pod względem liczby wypożyczeń – najlepszym miesiącem 2012 roku. Od początku maja rowery były wypożyczane ok. 80 tys. razy, czyli więcej, niż w październiku i listopadzie ubiegłego roku łącznie.

d3zhjlz

Co ciekawe, w systemie rejestruje się coraz więcej cudzoziemców. Tylko w kwietniu zarejestrowało się ich prawie 430. Najwięcej Niemców – 67. Dużo było też Rosjan – 63. Wśród obcokrajowców zarejestrowani są też Anglicy, Węgrzy, Hiszpanie, Francuzi, Australijczycy.

d3zhjlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhjlz