Trwa ładowanie...
d3hrzt3

Dworzec Centralny zmieni się nie do poznania [wizualizacje]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dworzec Centralny zmieni się nie do poznania [wizualizacje]
d3hrzt3

Rusza kolejny etap modernizacji śródmiejskiego dworca Warszawa Centralna . Budynek przejdzie estetyzację hali głównej i części podziemnych galerii. Właśnie ruszył przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych - czytamy na stronie "Rynku Kolejowego".

Największe zmiany nastąpią w hali głównej. Znikną szklane kubiki, które stanęły tuż przed Euro 2012 i bardzo szybko okazały się zupełnie niefunkcjonalne. Środkowa część hali znowu będzie pusta, a handel zostanie przeniesiony pod ściany obiektu. Czytaj więcej: Znikną kioski z hali głównej Dworca Centralnego

Na hali głównej pojawi się antresola, na którą z poziomu „0” będzie można wjechać schodami ruchomymi. Pasażerowie będą mogli skorzystać z nieuczęszczanego do tej pory poziomu dworca i zyskają dodatkową przestrzeń, w której będą mogli czekać na pociąg. Na antresoli mają się pojawić lokale gastronomiczne.

d3hrzt3

Spore zmiany nastąpią również w galeriach zachodniej i północnej dworca - chodzi o przejścia pod al. Jana Pawła II do Chmielnej i stacji WKD. Zostaną one dostosowane wizualnie do pozostałych galerii podziemnych. Sklepy zostaną tu przeniosione na jedną stronę, aby było więcej przestrzeni.

Estetyzacja dworca Centralnego zostanie wykonana zgodnie z koncepcją opracowaną przez pracownię SUD Architekt Polska. Prace rozpoczną się pod koniec 2014 r. i będą prowadzone etapami. Zostaną zakończone pod koniec 2015 r.

Czytaj również: Przesiadka w nocy na Centralnym? Posiedzisz tylko w poczekalni

d3hrzt3

Podziel się opinią

Share

d3hrzt3

d3hrzt3