Trwa ładowanie...

Dworzec Centralny zmienia wizerunek!

Nie musimy się już wstydzić!

Share
Dworzec Centralny zmienia wizerunek!Źródło: Christoff/wiki
d1lmopo

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w hali głównej Dworca Centralnego minister tansportu Sławomir Nowak opowiadał o zmianach na kolei. Nie bez przyczyny konferencja zatytułowana została "Poprawiamy komfort usług dla pasażera". Z tego co mówi minister wynika bowiem, że dworce (te zlokalizowane w miastach biorących udział w Euro) stały się nowoczesnymi obiektami odpowiadającymi zachodnioeuropejskim standardom.

Pojawiły się na nich między innymi tak zwane "siewniki blotooth". Właściciele smartfonów, mogą dzięki nim szybko ściągnąć na komórkę użyteczne informacje od PKP dotyczące pobliskiej infrastruktury, punktów usługowych oraz możliwych zagrożeń.

Wreszcie dostępny jest także bezprzewodowy internet. Na podłodze na Dworcu Centralnym ponaklejano QR Code, który po zeskanowaniu pozwala na szybkie połączenie się ze stroną PKP, dostępną w kilku wariantach językowych.

Nowinki techniczne poprawiają już i tak mocno podreperowaną reputację Dworca Centralnego, który po niedawno ukończonym remoncie przestał straszyć pasażerów. Z podziemi zniknęły niechlujne punkty usługowe. Jest jasno, czysto, a teraz do tego nowocześnie.

d1lmopo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lmopo