Trwa ładowanie...

Dwukilometrowy "zielony mur" stanie na Ochocie. "Posadzimy 21 tys. krzewów"

Zamiast ekranów akustycznych, miasto zasadzi ponad 20 tys. roślin wzdłuż ul. Wawelskiej w Warszawie. Żywopłot ma wygłuszyć hałas dochodzący z ruchliwej drogi. Miasto szuka wykonawcy.

Share
Dwukilometrowy "zielony mur" stanie na Ochocie. "Posadzimy 21 tys. krzewów"Źródło: UM, fot: UM Warszawa
d1wm58w

Mieszkańcy Ochoty i miejscy aktywiści ze stowarzyszenia Ochocianie od dawna walczyli o wyciszenie drogi, po której dziennie przejeżdża nawet 50 tys. samochodów. Drogowcy zaproponowali stworzenie ekranów akustycznych, ale wspólnie z mieszkańcami doszli do wniosku, że mogłyby oszpecić dzielnicę.

Po konsultacjach społecznych zadecydowano o zbudowaniu szpaleru z roślin. – Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do nas z prośbą o interwencję w sprawie niedogodności jakie powoduje Wawelska. Wspólnie wypracowaliśmy zielone rozwiązanie – mówiła Katarzyna Łęgiewicz, burmistrz dzielnicy Ochota. „Zielona ściana wzdłuż Wawelskiej” to podwójna ściana o długości 2 km. Utworzy ją 21 tys. krzewów, 1,7 tys. pnączy, 1,9 tys. bylin i 2,9 tys. roślin cebulowych.

UM
Źródło: UM, fot: UM Warszawa

Zarząd Zieleni Warszawy właśnie ogłosił postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę inwestycji. Oferty można zgłaszać do poniedziałku, 7 maja, do godz. 11.30.

UM
Źródło: UM, fot: UM Warszawa

Zobacz także: Ale jaja! Ukradł ponad tysiąc jaj i pójdzie do więzienia

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1wm58w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wm58w