Trwa ładowanie...

Dyrektorka szkoły na Białołęce krzyczała do uczniów: "ty tłusta krowo"

Burmistrz zawiesił dyrektorkę do dnia prawomocnego zakończenia postępowania dyscyplinarnego.

Share
Dyrektorka szkoły na Białołęce krzyczała do uczniów: "ty tłusta krowo"
d1q755z

Kolejny skandal w warszawskiej szkole. Tym razem pod lupę wzięto Szkołę Podstawową nr 231, która mieści się przy ul. Juranda ze Spychowa 10. Jak poinformował portal tubialoleka.pl, dyrektorka placówki Wanda Szczepańska wyzywała uczniów od "tłustych krów", "gnojków", "oszustów" i "baranów z nadwagą". Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna przy województwie mazowieckim, a burmistrz Piotr Jaworski, na wniosek rodziców, zawiesił Szczepańską na czas postępowania.

Podobna sytuacja miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tony Halika, gdzie dochodziło do przemocy między uczniami, na co nie reagowała dyrekcja placówki. O sprawie pisaliśmy tutaj. Zarówno w jednej, jak i w drugiej szkole, to rodzice postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, składając skargę do wojewody mazowieckiego. Jednak w obu przypadkach decyzja o zawieszeniu dyrektorki nie została podjęta z dnia na dzień.

Dyrektorka placówki nie tylko w sposób niedopuszczalny traktowała swoich podopiecznych, ale również pracujących tam pedagogów. - Ta wreszcie zawieszona dyrektor od lat tak się zachowuje. Ona nawet "wydziera się" na nauczycieli, że nie krzyczą na dzieci, jak są niegrzeczne - na portalu tubialoleka.pl pisze jeden z rodziców dziecka uczącego się w tej szkole. - Mam za złe burmistrzowi Piotrowi Jaworskiemu, że przez długie lata tolerował nieprawidłowości w tej szkole. Dopiero pod groźbą utraty stanowiska był gotowy do podjęcia takiej decyzji. Z powodu tak późnej reakcji ucierpiało wiele dzieci i nauczycieli - dodaje kolejny rodzic.

Dyrektorka podstawówki została również zawieszona w prawach na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. W tej chwili obowiązki zarządzania placówką zostały rozdzielone między dwie osoby, w zakresie dydaktycznym opiekę sprawuje jedna z zastępczyń dyrektorki, w zakresie funkcjonowania obiektu (w znaczeniu finansowo księgowym) kierownik administracyjny.

d1q755z

Szkoła Podstawowa nr 231 od lat osiąga najlepsze wyniki na Białołęce. Można sobie zadać tylko jedno pytanie: jakim kosztem?

Podobne artykuły:

* Szkoła, w której biją*

d1q755z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q755z
d1q755z