Trwa ładowanie...
d3h2q8f

Dzielnica pod wodą. "Zapraszamy na kajaki"

W sieci ukazało się zdjęcie, na którym widać zalaną ulicę Mehoffera. Mieszańcy twierdzą, że jest to częsty widok, bo na ulicach nie ma studzienek. - Nie raz były zgłoszenia, a studzienek dalej nie ma - czytamy w komentarzach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zalana ulica Mehoffera
Zalana ulica Mehoffera (Facebook.com, Fot: Henryk Arendarski)
d3h2q8f

Mieszkaniec Białołęki pan Henryk udostępnił zdjęcie na facebookowej stronie "Białołęka - Platforma Sąsiedzka". - Zapraszam na kajaki. Ul. Mehoffera przy torach PKP - czytamy w opisie.

Internauci szybko zareagowali. - Ja mam wrażenie, że na naszych ulicach w ogóle nie ma studzienek odpływowych. Jechałam wczoraj od Annopolu do Przylesie i wszędzie po drodze jeziora. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby padało porządnie kilka dni pod rząd - pisze pani Dominika. - I słusznie Pani uważa, studzienek nie ma, bo nie ma kanalizacji. Przykład Głębocka. Dopiero coś obejściowego budują. XXI wiek i stolica europejskiego państwa - odpowiada pan Leszek.

- Nie raz były zgłoszenia, nasza ulica (Mehoffera) na całej swojej długości nie ma studzienek. Kilkadziesiąt metrów dalej tworzy się takie samo jezioro, sąsiad musiał podnieść właz do szamba - woda wlewała się i kasa za opróżnianie szamba wypływała strumieniem - tłumaczy pani Barbara.

d3h2q8f

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Karolina Gałecka potwierdza, że ulica nie posiada odwodnienia, dlatego jest zalewana. - Aby je wybudować, które spełniałoby swoją role i woda byłaby skutecznie odprowadzana, ulica musi przejść kompleksową przebudowę. Jednak ZDM nie jest jednostką inwestycyjną, która wykonuje takie przebudowy. To co mogliśmy zrobić i zrobiliśmy, to wprowadzenie drenażu, ale nie rozwiązuje w stu procentach problemu - tłumaczy WawaLove rzecznik. Dodaje, że Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych jest za to odpowiedzialny, ale na razie nie ma w planach przebudowy ulicy Mehoffera.

Na fanpage'u "Informator Dzielnicy Białołęka" ukazało się zdjęcie wczorajszego gradu. Natomiast na stronie "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy" udostępniono fotografię nieba przed burzą.

Przeczytaj też: Takich balkonów jak na lekarstwo. Sprawdziliśmy, gdzie mieszka ten wierny kibic

Zobacz także: Gimnazjaliści w centrum Warszawy znęcali się nad gołębiem

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3h2q8f

Podziel się opinią

Share

d3h2q8f

d3h2q8f