Trwa ładowanie...

"Dzielnica z klimatem" - niesamowity film gimnazjalistów

"Saską Kępę kochamy za jej klimat"

"Dzielnica z klimatem" - niesamowity film gimnazjalistów
d1flhwa
d1flhwa

Trzech gimnazjalistów - Mateusz Siudmak, Szymon Płatek i Łukasz Brierre, postanowiło nakręcić film o Saskiej Kępie. "Dzielnica z klimatem" to 12-minutowe, małe dzieło opowiadające o historii i charakterystyce dzielnicy.

Pierwotnie miał to być zwykły, szkolny projekt, który - jak się okazało - urósł do rozmiarów niemal profesjonalnych. Dzięki wyjątkowym ujęciom z lotu ptaka czy z samego środka Wisły, to wideo można obejrzeć nie odrywając wzroku od ekranu ani na sekundę. Dobre wyczucie przestrzeni i umiejętność sprawnego montażu to coś, co w pracy młodych ludzi od razu powinno rzucić się w oczy. - Saską Kępę kochamy za jej klimat, bliskie położenie względem centrum – mówił Łukasz Brierre. – Jest takim jakby mniejszym miasteczkiem w wielkiej Warszawie – dodał.

Za scenariusz i montaż odpowiadał głównie Mateusz Siudmak, który interesuje się filmami już od kilku lat. – Na początku po prostu zabierałem kamerę taty i kręciłem mniejsze rzeczy – mówił. W filmie obok pięknych zdjęć, pojawiają się również wypowiedzi mieszkańców Saskiej Kępy. - Zbieraliśmy informacje i wspomnienia - powiedział Szymon Płatek, na co dzień miłośnik gotowania.

Ciepły głos narratora przeprowadza widza przez historię dzielnicy i opowiada o jej wyjątkowej architekturze. Nic dziwnego, że to Saską Kępę właśnie, na miejsce do życia wybrali między innymi Agnieszka Osiecka, Witold Lutosławski czy Leonard Sempoliński. A za co tę dzielnicę cenią dzisiejsi mieszkańcy? - Za klimat - odpowiadają.

Zobaczcie niesamowity film autorstwa trzech jeszcze bardzo młodych, ale już mocno uzdolnionych chłopaków.

* Przeczytaj też: Tomasz Kot w roli wróżki*

d1flhwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1flhwa