Trwa ładowanie...
d4hlof3

Dzień Matki 2020. Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem matki

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odwiedził park Powstańców Warszawy na Woli, by w dniu matki złożyć kwiaty pod pomnikiem matki. Rzeźba dedykowana jest wszystkim kobietom, które straciły potomstwo w wyniku II wojny światowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem matki
Rafał Trzaskowski złożył kwiaty pod pomnikiem matki (Urząd m.st. Warszawa)
d4hlof3

Dzień Matki 2020. Rafał Trzaskowski pamięta o matkach Powstańców

Rafał Trzaskowski postanowił odwiedzić park Powstańców na Woli, by złożyć kwiaty pod pomnikiem matki. Rzeźba stanęła w parku w 2017 roku i jest hołdem dla wszystkich kobiet, które podczas II wojny światowej straciły swoje potomstwo. Gospodarzowi Warszawy towarzyszyła Wanda Traczyk-Stawska "Pączek", żołnierka Armii Krajowej i uczestniczka Powstania Warszawskiego.

"Dziś, w Dzień Matki, myślę ciepło o wszystkich kobietach, które wychowywały i wychowują polskich obywateli i mieszkańców stolicy. Wspominam też warszawianki, które straciły córki i synów w czasie wojny i podczas Powstania Warszawskiego" - mówił Trzaskowski pod pomnikiem.

d4hlof3

Pani Wanda jest obok ks. Aleksandra Seniuka, rektora kościoła Wizytek, inicjatorką powstania tego pomnika. Traczyk-Stawska w trakcie powstania była strzelcem i łączniczką na linii Oddziały Osłonowe Wojskowych Zakładów Wydawniczych (WZW) – Biuro Informacji i Propagandy – Komenda Głównej Armii Krajowej. Brała również udział w walkach na Śródmieściu Południowym i Powiślu. 6 września 1944 została ciężko ranna na ul. Smolnej. Po powstaniu trafiła do niewoli, a do Polski wróciła w roku 1947.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hlof3

Podziel się opinią

Share

d4hlof3

d4hlof3