Trwa ładowanie...

Dzień otwarty w warszawskim krematorium

Czyli jak spędzić ciekawie sobotę 3 listopada

Dzień otwarty w warszawskim krematorium
d2qpto6
d2qpto6

Jedna ze stołecznych spopielarni zmarłych otwiera swoje wrota i zaprasza warszawiaków do odwiedzin. W sobotę, 3 listopada, w godz. 9.00-15.00, Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie zaprasza zainteresowanych obrzędem kremacji do odwiedzenia spopielarni w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym przy ul. Wóycickiego 14 (Wólka Węglowa).

Osoby zainteresowane będą mogły zapoznać się z funkcjonowaniem spopielarni. Odwiedzający uzyskają też informację o pogrzebie prochów, jako obrzędzie dopuszczonym zarówno przez prawo powszechne, jak i Kodeks Prawa Kanonicznego Kościoła Rzymskokatolickiego.

Mogłaby to być ciekawa nauka dla wielu warszawiaków i z pewnością nowe doświadczenie dla większości. Polecamy, ale tylko osobom o mocniejszych nerwach.

Jaki będzie następny krok firmy? Fanpage na Facebooku?

d2qpto6

....................................................................................................................................................................

Tymczasem kremacja wychodzi z mody. Pojawiają się pierwsze ekologiczne metody obchodzenia się z ciałem zmarłego.

Brytyjska firma Resomation *proponuje rozkład zwłok do cieczy. W procesie *resomacji, czyli sesji w wodzie z solami alkalicznymi, dochodzi do rozłożenia ciała na pojedyncze składniki chemiczne, które z łatwością ulegają rozpuszczeniu. Po 3 godzinach z ciała zostaje niewielka ilość ekologicznie obojętnego płynu oraz odrobina prochów. Firma dopiero walczy o możliwość wprowadzenia alternatywny dla kremacji i pochówku, jednak już pojawiają się pierwsi, nieliczni chętni na skorzystanie z tej metody w przyszłości.

d2qpto6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qpto6