Trwa ładowanie...

Dzień Świra opera/musical - na deskach teatru

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej...

Share
Dzień Świra opera/musical - na deskach teatru
Źródło: Mat.pras.
d3lz6jv

15 lat po premierze kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „[DZIEŃ ŚWIRA](https://film.wp.pl/dzien-swira-6027634278966401c) opera|musical”. Music [Company](https://film.wp.pl/the-company-6027639673496193c) i Sztukoteka, producenci widowiska, zapraszają na premierę już 7.07.2017 w Teatrze Kamienica.

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera|musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej. Widzów z pewnością zachwyci premierowa odsłona słynnej „Modlitwy Polaka”.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

d3lz6jv

Informacja prasowa

d3lz6jv

Podziel się opinią

Share
d3lz6jv
d3lz6jv