ycipk-3o04d6

Dzika reprywatyzacja w Warszawie. Kolejni zatrzymani przez CBA. W tym b. dyrektor

CBA zatrzymało trzy kolejne osoby związane z nieprawidłowościami przy warszawskich reprywatyzacjach nieruchomości. Jedną z nich jest b. dyrektor w stołecznym ratuszu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało 3 osoby
CBA zatrzymało 3 osoby (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
ycipk-3o04d6

O zatrzymaniach poinformowała Prokuratura Krajowa na Twitterze. Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało ich na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Szczegóły podała następnie PAP. Dwie z trzech zatrzymanych osób powiązane są biznesowo i towarzysko z osobą skupującą prawa do nieruchomości w Warszawie.

ycipk-3o04d6

- Mają im zostać przedstawione zarzuty podejmowania działań mających na celu utrudnienia postępowania przygotowawczego, aby jeden z podejrzanych uniknął odpowiedzialności karnej - wyjaśniła w rozmowie z agencją rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Trzeci z zatrzymanych to właśnie były dyrektor w warszawskim urzędzie miasta. Zarzuca się mu przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za wydanie decyzji odszkodowawczych dotyczących nieruchomości warszawskich.

Precedensowa decyzja ws. reprywatyzacji

Przypomnijmy, we wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzje komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10 i Łomżyńskiej 44. To pierwsza merytorycznie uchylona przez WSA tego typu sprawa. Przewodniczący komisji Patryk Jaki stwierdził, że orzeczenie to "głupota, która poraża".

ycipk-3o04d6

Wyrok jest nieprawomocny, w sprawie przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jeśli orzeczenie się uprawomocni, to sprawa Otwockiej 10 będzie musiała wrócić do ponownego zbadania przez komisję weryfikacyjną. Zaskarżenie sprawy do NSA zapowiedział już członek komisji Sebastian Kaleta.

Przeczytaj również: "Po moim trupie!". Patryk Jaki o karcie LGBT+

Zobacz także: Jaki składa deklarację ws. debaty po angielsku

ycipk-3o04d6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3o04d6

ycipk-3o04d6
ycipk-3o04d6